Netflix, Oyun Geliştiricisi Next Games'i 72 Milyon Dolara Satın Aldı

Netflix, Oyun Geliştiricisi Next Games'i 72 Milyon Dolara Satın Aldı

Finlandiya merkezli oyun geliştiricisi Next Games, 72 milyon dolarlık bir ödeme ile Netflix'e satıldı.

Popüler eğlence serilerine dayalı mobil oyunlarda uzmanlaşmış olan Next Games, yaklaşık 72 milyon dolarlık anlaşma ile Netflix tarafından satın alındı.

Netflix'in oyun sektörüne adını yazdırma konusunda oldukça kararlı olduğunu belirtmekte fayda var. Şirket kısa sürede oyun sektörüne olan yatırımlarını hızlandırmış durumda.

Next Games, 2013 yılında The Walking Dead ve Netflix'in kendi Stranger Things'i gibi popüler eğlence serilerine dayalı oyunlar oluşturan mobil odaklı bir stüdyo olarak piyasaya sürüldü.

Stranger Things: Puzzle Tales, The Walking Dead: Ourworld ve The Walking Dead: No Man's Land gibi eğlenceli mobil oyunların arkasında duran stüdyonun 2021'in  son döneminde açıklanan bilgiye göre 120 çalışanı mevcut.

Netflix, Oyun Geliştiricisi Next Games'i 72 Milyon Dolara Satın Aldı

Netflix Oyun Başkan Yardımcısı Michael Verdu, "Oyunlara yeni başlandıklarını ancak Next Games ile birlikte dünya çapındaki üyelerini memnun etmek için birinci sınıf bir oyun portföyü oluşturabileceklerinden emin olduklarını" söyledi.


Yazarın Diğer Yazıları

EA Sports, Rus Takımlarını Tüm FIFA Oyunlarından Çıkartıyor Önceki

EA Sports, Rus Takımlarını Tüm FIFA Oyunlarından Çıkartıyor

Apple'ın 8 Mart Etkinliğinde Bizleri Neler Bekliyor: Yeni iPad, iPhone SE, MacBook Sonraki

Apple'ın 8 Mart Etkinliğinde Bizleri Neler Bekliyor: Yeni iPad, iPhone SE, MacBook

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.