Geçen ayın en çok indirilen uygulama listesi yayınlandı

Geçen ayın en çok indirilen uygulama listesi yayınlandı

Sensor Tower analiz firması yaptığı açıklamaya göre, Nisan ayında dünya üzerinde en çok indirilen uygulamaları açıkladı. Listeye bakıldığında, daha çok iletişim uygulamaları üst seviyelerde olduğu görünmektedir.

Sensor Tower analiz firması, geçen ayın en çok indirilen uygulamaların bir listesini yayınladı. Yayınlanan liste oldukça kalabalık gözüküyor.

İletişim uygulamaları en dikkat çekenler kısmında yer alıyor. İndirme sayısı coronavirüs döneminde epey bir artmış gibi gözüküyor. İnsanlarda sosyal canlılar olduğu için, virüs dönemini evde geçirdiği bu zamanlarda sosyalleşme ilişkilerini görüntülü, sesli vb. uygulamalara bıraktı.

İnsanlar sosyalleşme dürtüsü tabiki iletişim uygulamalarına yaradı. Bu uygulamalar kişi sayısını artırırken, dünya üzerinde tanınma oranlarını yukarlara taşıdı.  

Gelelim Sensor Tower tarafından paylaşılan listemize, tahminlere göre Nisan ayının en çok indirilen 10 uygulamasını tüm dünya ile paylaştı. Listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Sensor Tower Nisan 2020 Listesi

Karantina işlemi sırasında insanların akıllı telefonlarına indirip kullandıkları uygulamalarda bazı değişiklikler oldu. Görüntülü sohbet uygulamaları geçen ay en çok indirilen uygulamalar arasındaydı.

Uygulama platforları üzerinde gidecek olursak; ZOOM, hem Google Play hem de App Store'da en çok indirilen uygulamaların başındadır. 131 milyon indirme alan uygulama, 2019 Nisan ayına göre 60 kat artış gösterdi. İndirmelerin % 18.2'si Hindistan'dan,% 14.3'ü ABD'den geldi.

Zoom Görüntülü Sohbet Uygulaması

Oyun dışı uygulamalarda en çok indirilen ikinci uygulama TikTok olduğu görünmektedir. TikTok, Nisan 2020'de 107 milyon kez indirildi ve yılda 2,5 kat büyüme gösterdi. Uygulamanın en çok indirildiği ülke % 22 ile Hindistan, ABD ise% 9.4 ile ZOOM'u izledi. Tiktok yaşadığı güvenlik sıkıntılarına rağmen üst sıralarda olmayı başardı. 

Tiktok Uygulaması

Geçen ayın en çok indirilen uygulama listesi yayınlandı

Üçüncü satırdan App Store'da en çok indirilen uygulamaların listesi söyledir; Google Meet, Microsoft Teams, Netflix, Instagram, YouTube, Vergi Raporu, Facebook ve Google Classroom. 

Google Play Store'de üçüncü'den başlayarak en çok indirilen uygulamalar söyledir; Facebook, WhatsApp, Aarogya Setu, Messenger, Instagram, Samsung Güvenlik Güncellemesi, Telegram ve Likee.

Geçen ay en çok indirilen uygulamalara baktığımızda, online iletişim uygulamalarının baskın konumda olduğu görünmektedir. Genel olarak uygulama platforlarına baktığımızda, ZOOM ve TikTok'tan sonra en çok indirilen uygulamalar Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger olduğu ortadadır. 

Ayrıca, Microsoft Teams en çok indirilenler listesine ilk kez girmeyi başardı. Microsoft bu listeye girmesi süpriz olmadı, çünkü şirket Teams uygulamasına yeni güncellemeler getirerek, rakipleriyle boy ölçüşecek duruma geldi.

Veriler, 1 Nisan 2020 ve 30 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında App Store ve Google Play'deki Store Intelligence tarafından toplanmıştır. Önceki indirmeler bu paylaşımdan hariç tutulmuştur. Üçüncü taraf mağazalardan alınan veriler Android tahminlerine dahil edilmedi. Ancak aynı uygulamanın Facebook ve Facebook Lite gibi farklı sürümleri birleştirildi.

 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Qualcomm, Snapdragon 768G 5G İşlemciyi Duyurdu! Önceki

Qualcomm, Snapdragon 768G 5G İşlemciyi Duyurdu!

Xiaomi Mi 10 Lite Zoom Avrupa'da Piyasaya Sürülecek! Sonraki

Xiaomi Mi 10 Lite Zoom Avrupa'da Piyasaya Sürülecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.