Nubia, Esnek AMOLED Ekranlı Saatini Duyurdu


Çinli Nubia firması akıllı saat konusunda farklı bir tarz denediğini açıkladı. Şirket esnek AMOLED ekran teknolojisi ile dikkatleri üstüne çekecek gibi görünüyor. Ayrıca şirket, bu teknoloji ile akıllı telefonlara rakip olacağını söyledi.

Çin menşeili akıllı saat ve teknoloji üretici Nubia firması, 2018 yılında kullanıcılarına sunduğu Nubia Alpha akıllı saat ile gündem olmuştu.

Şirket birkaç gün önce yeni bir teknoloji lansman düzenledi. Nubia firması bu lansmanda çok beklenen Red Magic 5s oyun akıllı telefonunun yanı sıra, bir dizi başka ürün daha piyasaya sürdü. 

Bunlar arasında; Red Magic WiFi6 oyun yönlendiricisinden, Red Magic 120W Deuterium Ön GaN Şarj Cihazından, Red Magic TWS oyun Bluetooth kulaklığından ve Red Magic Buz Rüzgar Soğutma Kutusu'ndan bahsedebiliriz. 

Nubia firmasının genelde lansmanı yaptığı ürünler, oyun serisi olarak ön plana çıkıyor. Aslında Nubia firmasının ana çıkış amacı olan bir ürün de var. Bu ürün Nubia Watch olduğu bilidirildi.

Nubia, Esnek AMOLED Ekranlı Saatini Duyurdu

<a href='/nubia/'>Nubia</a> Watch esnek <a href='/amoled/'>AMOLED</a> ekran özelliğine sahip akıllı saatini sundu.

Nubia Watch ilk olarak fiyatından bahsetmek istiyorum. Nubia esnek AMOLED ekrana sahip akıllı saatin fiyatı 257 $ olarak planlanıyor. Nubia esnek AMOLED ekrana sahip akıllı saatin fiyatı biraz pahalı gibi gözüküyor.

Ancak bu akıllı saatin en dikkat çeken yanı özellikleri değildir. Akıllı saat esnek ekran teknolojisine sahip olması ile dikkat çekiyor. Belki de fiyat olarak yüksek olmasının sebebi cihazın esnek ekranının pahalı olmasıdır.

Nubia Watch Özellikleri Açıklandı

Nubia Watch 4.01 inçlik esnek AMOLED ekrana sahiptir. Bağımsız bir akıllı saat, yani bir akıllı telefonla eşleştirmeden arama yapabilirsiniz. 

Akıllı saat, eSIM desteği ile birlikte geliyor. Bunun dışında çeşitli spor ve sağlık tespit fonksiyonları da bulunmaktadır. Ayrıca akıllı saat, Alipay mobil ödeme yöntemini destekleyeceği açıklandı.

Nubia Watch'un gövdesi birden fazla malzeme ve işlemden oluşur. Özellikle, özelleştirilmiş bir seramik ve 316L paslanmaz çelik ile sunulmaktadır.

<a href='/nubia/'>Nubia</a> Watch Özellikleri Açıklandı

Cihaz, ayrıca işlemci bakımından Qualcomm markasını kullanacağını söyledi. Qualcomm firmasının akıllı saatler için ürettiği Snapdragon Wear 2100 modeli bu akıllı esnek saatte kullanacağını açıkladı. Cihaz bir akıllı telefon gibi çalışacak, akıllı saat 1 GB RAM / 8 GB dahili depolama ile kullanıcılarına telefonlarını unutturacak gibi görünüyor.

Nubia akıllı saati batarya ömrü açısından avantajlı gözüküyor, Nubia Watch 6,5 gün süren pil tasarrufu moduna sahiptir. Ancak çok kullanılıyorsa, 36 saat sürecektir.

Nubia akıllı saat 3 renk seçeneği ile gelecek. Akıllı saat en büyük avantajı bileğinizi yarıdan fazlasını ekran özelliği kapsaması nediniyle renk seçeneği bu saat için bir şey ifade etmeyecektir.

Nubia Watch akıllı saat, Bluetooth bağlantısı ile kablosuz TWS kulaklıkları direk olarak akıllı saate ile eşleştirme imkanı sunuyor. Cihaz ilk olarak Çin piyasasında satışa sunulacak. Firma ön satışı herkese açık olacağını ve 5 Ağustos tarihinde gerçekleşeceğini söyledi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

İlk ve son rolleri arasındaki değişime inanamayacağınız 15 oyuncu

Sonraki

Sony, PlayStation 5'i Destekleyen 4K/8K TV Modellerini Duyurdu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.