Sony, PlayStation 5'i Destekleyen 4K/8K TV Modellerini Duyurdu

Sony, PlayStation 5'i Destekleyen 4K/8K TV Modellerini Duyurdu

Sony PlayStation 5 oyun konsulunu destekleyeceğini söylediği akıllı televizyonuları duyurdu. 4K ve 8K modeller ile karşımıza çıkacak akıllı televizyonlar, fiyat olarak üst sıralarda yer alacak.

Japon teknoloji ve üretim devi Sony, PlayStation 5 oyun konsolunun üretim işinde oldukça kararlıdır. Sony için akıllı telefon işi harika olmayabilir, ama oyun konsolu işinde gayet başarılı görünüyor.

Sony sadece oyun konsolunun başarısı ile yetinmiyor. Aynı zamanda PlayStation 5 ile birlikte kullanılacak cihazları da tasarlamaya ve piyasaya sürmeye devam ediyor. Birkaç ay içinde şirket resmi olarak PlayStation 5 oyun konsollarını piyasaya sürecek. PlayStation 5 oyun konsolunu destekleyen ek cihazlar daha önceden tanıtılmıştı.

Sony TV modellerinin olağanüstü bir performansa sahip 4K ve 8K olarak karşımıza çıkacaklar. Sony TV'ler 4K HDR TV X9000H / X9088H / X9100H ve 8K HDR TV Z8H'yi içeriği ile piyasaya sürülecek. Sony TV'ler, X9000H / X9088H / X9100H, giriş gecikmesi 7,2 milisaniye kadar düşükken, 120 fps kare hızında 4K çözünürlüğe kadar oyun ekranları görüntüleyebilir. 

Sony, PlayStation 5'in yanında Akıllı TV'leri de satacağını söyledi.

Sony, PlayStation 5'i Destekleyen 4K / 8K TV Modellerini Duyurdu

Sony Bravia X900H, 55 inç büyüklüğe sahip bir televizyon olarak karşımıza çıkacak, Akıllı TV Android tabanlı şekilde tasarlandı. Kullanıcılar isteğine göre 4K çözünürlüğe sahip bu akıllı televizyonun 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlarına sahip olabilecekler. Sony bu özel televizyonları 4K çözünürlüğün yanında 120 Hz ekran yenileme gücüne sahip olacak.

Bununla birlikte, Z8H modeli zengin 8K çözünürlüklü görüntüler gösterebilir ve ayrıca daha net 120 fps kare hızında 4K çözünürlüklü oyun ekranları da görüntüleyebilir  (destek özellikleri PS5 oyunlarına bağlı olarak değişir). Her iki TV serisi de yeni nesil oyun konsolu PS5 için sorunsuz bir oyun deneyimi sağlayabilir.

Ayrıca, PlayStation 5 için Hazır TV modeli BRAVIA Oyun Modu işlevine sahiptir. Bu özellik, oyunculara otomatik olarak düşük gecikme süresi ve sorunsuz PS5 oyun deneyimi sunar. 

Sony firmasının tanıttığı televizyon modelleri DualSense özelliği ile PlayStation 5 ile uyumlu şekilde çalısacaklar. Oyun konsoluna ve Sony akıllı televizyonlara sahip olanlar hem oyun oynama deneyimini yaşayacaklar hemde televizyon olarak kullanabilecekler.

Sony'nin yeni ürünlerinin DualSense ile senkronize bir şekilde çalıştığı ve kullanıcıların oyun konsolundan televizyon kısmına veya televizyon bölümünden oyun konsolu bölümene rahat bir şekilde geçiş yapabilecekler. Ayrıca, oyuncular PS5'i TV uzaktan kumandasıyla sorunsuz bir şekilde kontrol edebilir.

Sony, PlayStation 5'i Destekleyen 4K / 8K TV Modellerini Duyurdu

Sony PlayStation 5 için tasarladığı akıllı televizyonlar, sınıfının en iyisi X1 işlemci ailesiyle birlikte geliyor. Bu, cihazın yüksek kaliteli görüntüler, renk ve şaşırtıcı kontrast sunmasını sağlar. 

Son derece gerçekçi ve büyüleyici izleme deneyimine ek olarak, bu TV aynı zamanda güçlü bir ses gücü kullanıcılarına vaat ediyor. Akıllı TV'ler ses konusunda, Acoustic Surface Audio ile donatılmış olacak.

Sony bu televizyonları tasarlarken PlayStation 5 daha verimli çalışmasını sağlamak için düzenleği söylüyor. Aslında Sony firması, PlayStation 5 tasarlarken aynı zamanda yan ürünleride yanında tasarlıyor.

Anlaşılacağı gibi oyunseverler için PlasStation 5'e tek başına sahip olmak yeterli gibi gözükmüyor. Daha iyi oyun deneyimi için yan ürünlerinide satın almak gerekecek.

Fiyat olarak en ucuz akıllı televizyonun satış fiyatı 999 dolar'dan başlarken, en pahalı olan akıllı televizyon 9.999 dolar satılacağı açıklandı. Sony ürettiği PlayStation 5 ile uyumlu bu cihaza sahip olmak isteyenler, büyük fiyat etiketlerine katlanmaları gerekecek.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Nubia, Esnek AMOLED Ekranlı Saatini Duyurdu Önceki

Nubia, Esnek AMOLED Ekranlı Saatini Duyurdu

Samsung'un Yeni Akıllı Telefonu M31s Yakında Piyasada! Sonraki

Samsung'un Yeni Akıllı Telefonu M31s Yakında Piyasada!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.