Oppo, 160W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Oppo, 160W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Oppo, Çinli sertifika platformunda Dünyada ilk olacak 160W şarj teknoloji üzerinde çalıştığını açıkladı. Şirket, 2020 yılında 125W teknoloji üzerine çalışmıştı, ancak piyasaya sürmek konusunda rakiplerine göre çok geç kalmıştı.

Oppo, son dönemde akıllı telefonları için yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya başladı. Şirket, akıllı telefonları için yeni nesil kablolu şarj teknolojisini geliştirmek istiyor.

Çinli şirket muhtemelen Çin'in 3C sertifikasyon kuruluşunun platformuna 160W şarjlı bir güç adaptörü geliştireceğini gösteren bir bilgi paylaşımda bulundu.

Birçok şirket tarafından 160W şarj teknolojisi dört gözle beklenen bir teknoloji olarak ortaya çıkıyor.

Oppo şirketi de 160W teknolojisini akıllı telefonlarında kullanmak istiyor ve rakiplerinden önce bu bilginin duyurulması için elinden geleni yapıyor.

Ancak, şirket 2020 yılı içinde 125W şarj teknolojisini duyurmasına rağmen bu teknolojiyi piyasaya sürmemişti.

Oppo, 160W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Oppo, 160W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Web sitesindeki listede, 8A akımında maksimum 20V çıkışa sahip VCK8HACH model numarasını taşıyan bir güç adaptörünü ortaya çıkmıştı. 

Bu, Oppo'nun gelecekteki güç adaptörlerinden en az birinin 160W'lık bir şarj hızı anlamına geliyor. 

Önceki bir rapor göre, Oppo'nun çok yakında güç adaptörleri gibi hızlı şarj çözümlerinin seri üretimine başlayabileceğini öne sürdü, bu nedenle listeleme sadece sürecin başlangıcının bir göstergesi olabilir.

Ancak, 160W şarj teknolojisinin yakında çıkacak Find X5 Pro'da bulunmasını beklememeliyiz. Bu teknoloji daha ilerideki cihazlar için geçerli olacaktır.

Oppo'nun Find X5 Pro'ya 80W şarjı getireceği bildiriliyor ve halihazırda üretimde olabileceğinden Oppo yoldan çekilip son dakika değişiklikleri yapmadıkça 160W beklemek yanlış olabilir. 

Oppo, 160W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Oppo'nun 2020'de gururla tanıttığı 125W flaş şarj teknolojisi hayata geçmiş olsaydı, yaklaşık 20 dakikada 4500 mAh pilde yüzde 100 şarj sunacak şekilde lanse edilecekti.

Oppo'nun bu teknoloji konusunda gecikmesi, rakibi Xiaomi'nin önünü açmış oldu. Xiaomi, geçen yıl yüksek ve orta seviye telefonlarda 120W hızlı şarj çözümünü tanıttı. 

Yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi 11i HyperCharge bu teknolojiye sahip olduğu bildirildi. Benzer bir teknoloji ile iQOO markası içinde geçerli oldu.  

Bu arada Nubia, önümüzdeki ay RedMagic 7 oyun akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor ve 165W hızlı şarj çözümü ile gelebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Amazon Prime Gaming, Şubat ayının ücretsiz oyunlarını açıkladı Önceki

Amazon Prime Gaming, Şubat ayının ücretsiz oyunlarını açıkladı

Apple; 2022 Yılında Dünyanın En Değerli Markası Oldu Sonraki

Apple; 2022 Yılında Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.