OPPO, SuperVOOC 3.0 Hızlı Şarj Özelliğini Piyasaya Sürecek!


OPPO, 2021 yılında SuperVOOC 3.0 olarak piyasaya süreceği yeni hızlı şarj özelliğinin, %0'dan başlayarak %100 ulaşma süresi yaklaşık 20 dakikaya düşeceği belirtildi.

OPPO firması her geçen gün yeni teknolojik ürünler ile gündemden düşmüyor. Son birkaç yıldır, OPPO hızlı şarjın sınırlarını zorluyor. Daha öncesinde OPPO tarafından piyasaya sürelen ve akıllı telefonları için bir vazgeçilmez olan SuperVOOC adlı hızlı sarj özelliğini, şirket daha da geliştireceği söyleniyor.

Son raporlara göre, Çinli üretici ileriye doğru yeni bir adım atacak. Son zamanlarda birçok yerden sızın bilgiye göre, OPPO 2021 yılında 80W güce sahip hızlı şarj özelliği olan SuperVOOC 3.0 başlatacak. SuperVOOC normal sürümü şuan itibari ile, boş bir OPPO akıllı telefonu yalnızca 30 dakika içerisinde %93 oranında hızlı bir şarj gücü sağlıyor.

OPPO, hızlı <a href='/sarj/'>şarj</a> özelliği olan SuperVOOC 3.0, 2021 yılında piyasaya sürecek

OPPO, 2019'da SuperVOOC 2.0'ı Reno Ace ile piyasaya sürmüştü. O zaman için en hızlı şarj olan akıllı telefonlardan biriydi. Daha sonra, şirket bu teknolojiyi diğer bazı üst düzey OPPO telefonlarda kullandı. Bul X2, Bul X2 Pro, Oppo Ace 2'nin hepsi bu teknolojiyi kullanıyor. 

Realme X50 Pro aynı teknolojiyi farklı isimler altında kullanmaktadır. Bu cihazların tümü büyük kapasiteli pilleri yaklaşık 30 dakika içinde tamamen şarj edebilir.

SuperVOOC 3.0 teknolojisi OPPO tarafından piyasaya sürürmesi durumunda, %0 ile %100 arasındaki şarj süresi yaklaşık 20 dakikaya düşebilir. 

OPPO, 80W gücüne sahip bir cihaz yapması için, firmanın bazı ekstra özellikleride güçlendirmesi gerektiği anlamına gelebilir. 

Teknik olarak, 80W hızlı şarj kapasitesi 4.000 mAh pili 1  dakikada dolduracaktır. Bu, bir pili doldurmak için inanılmaz derecede hızlı bir zaman olduğunu söyleyebiliriz.

OPPO, SuperVOOC 3.0 Hızlı Şarj Özelliğini Piyasaya Sürecek!

SuperVOOC 3.0, Bataryayı 20 dk içinde %100 oranında dolduracak

Bununla birlikte, bu tür ultra yüksek şarj hızları kendi eksiklikleri beraberinde getirir. Akıllı telefon bataryalarını bu kadar hızlı şarj ettiğimizde, pil performansını uzun vadede hızlı bir şekilde ölür.

Ayrıca, bu kadar yüksek şarj hızı için, cihaz yeterli bir ısı dağıtma çözeltisiyle birlikte gelmelidir. Anlayacağımız kadarıyla, OPPO bu cihazı üretirken aynı zamanda ürünün donanımsal bazı özelliklerinin üzerinde çalışması gerekecektir.

Bu, Oppo'dan 80W hızlı şarj SuperVOOC 3.0 ile ilgili ilk sızıntısıdır. Tabi bu teknoloji birçok akıllı telefon üreticisinin dikkatini çekecektir.  

Şirket, şu an itibariyle bu teknolojiyle ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı. 2021 yılı yaklaştıkca SuperVOOC 3.0 teknolojsi hakkında daha fazla bilgi ve sızıntı ile karşı karşıya kalacağız.

OPPO'nun bu son teknolojisinden yeni bilgiler aldıkça siz değerli okurlarımıza gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Filmlerden aklımıza kazınan 15 ikonik kıyafet

Sonraki

Honor X10 Max / Pro Modellerin Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.