Oppo; Yeni Katlanabilir Telefonlar İle Piyasada Söz Sahibi Olacak!

Oppo; Yeni Katlanabilir Telefonlar İle Piyasada Söz Sahibi Olacak!

OPPO geçen yıl ilk katlanabilir amiral gemisi akıllı telefonu Oppo Find N'yi piyasaya sürmüştü. Şirket şimdide daha kompakt bir tasarıma sahip olacak iki yeni katlanabilir telefon üzerinden çalışıyor.

Oppo'nun Find N adlı ilk katlanabilir telefonunu geçen yıl görücüye çıkarmıştı.

Şirket şimdi, katlanabilir piyasasına büyük bir yatırım yaparak devam etmek istiyor.

Çünkü şirketin ilk çıkardığı katlanabilir akıllı telefon sadece ufak pazarda görücüye çıkmıştı. Şirket global anlamda bu işi büyütmek istiyor.

Yeni raporlara göre Oppo, bu yıl içinde duyurulabilecek birden fazla katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor.

Oppo, biri Find N gibi, diğeri ise tasarım özelliklerini Samsung Galaxy Z Flip'ten alan bu katlanabilir telefonlar için farklı tasarımlar tercih edebilir. 

Telefonların gerçek görünümü ve verdiği his hakkında hala bir fikrimiz yok, ancak kapaklı tasarım modelinin kod adı Dragonfly olduğu söylendi.

Oppo; Yeni <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Telefonlar İle Piyasada Atak Yapacak!

Oppo; Yeni Katlanabilir Telefonlar İle Piyasada Atak Yapacak!

Raporda sağlanan temel bilgilere göre, Oppo hala kapaklı katlanabilir modelin kalınlığını azaltmaya çalışıyor ve muhtemelen ekstra dayanıklılık sağlamak için farklı bir menteşe mekanizması kullanıyor. 

Katlanabilir telefonlar, yaşam döngüleri boyunca birçok kez açılacağından, dayanıklılık, üzerinde çalışılması ve üzerinde çalışılması gereken kritik bir unsur haline gelir.

Oppo'nun, biri Find N'nin halefi olması muhtemel olan ve Find N2 olarak adlandırılması beklenen her iki katlanabilir model için de 120Hz yenileme hızı ekranı benimsemesi muhtemel gözüküyor.

İlk yinelemeye kıyasla, Oppo'nun pazardaki katlanabilir bir ürünle ikinci denemesinde bize çok yönlü bir ürün sunmak için sorunlar ve aksaklıklar üzerinde çalışması bekleniyor.

Oppo; Yeni Katlanabilir Telefonlar İle Piyasada Atak Yapacak!

Find N'den farklı olarak, yakında piyasaya çıkacak olan bu iki katlanabilir ürünün daha fazla ülkeye gelerek tüketicilere şu anda sahip olduklarından daha fazla seçenek sunacağı söyleniyor.

Samsung, katlanabilir alanda açık ara önde ve bunun nedeni, diğerlerinin kendi katlanabilir cihazları için en iyi form faktörünü henüz bulamamış olmalarıdır. 

Ayrıca şirketin bu yılın ikinci yarısında bir dizi yüksek performanslı amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya süreceği ve cihazların Qualcomm Snapdragon ve MediaTek Dimensity işlemcilerden güç alacağı iddia ediliyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri Önceki

Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Xiaomi Mi Band 7 Pro Üstün Özellikler ile İlgi Odağı Oldu Sonraki

Xiaomi Mi Band 7 Pro Üstün Özellikler ile İlgi Odağı Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.