Paw Guards Hakkındaki Dolandırıcılık İddiaları Gündeme Oturdu

Paw Guards Hakkındaki Dolandırıcılık İddiaları Gündeme Oturdu

Sosyal medyanın gündemine oturan Paw Guards nedir? Sokak hayvanlarını yardım amaçlı kurulduğunu iddia eden bir anonim şirketidir.

Sokak hayvanlarına yardım amaçlı kurulduğu iddia edilen Paw Guards, Jahrein'in dolandırıcılık iddiaları ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Paw Guards'ın araştırılmasını isteyen kullanıcılar Twitter'da 'PawGuardsAraştırılsın' etiketi başlattı.

Jahrein adıyla tanınan ünlü yayıncı Ahmet Sonuç, sokak hayvanlarına yardım amaçlı kurulduğunu iddia eden 'Paw Guards' isimli anonim bir şirket olan yardım kuruluşunun kurucuları olan Erkin Erdoğdu ve Buğra Gençkan'ı gönüllülerden toplanan paraları kendi üzerine geçirmekle suçladı.

Jahrein, dün yayımladığı videoda Erdoğdu'nun dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, evrakta sahtecilik hatta bıçak ve demir sopayla adam yaralama gibi suçlardan pek çok kez davalık olduğunu ve ceza aldığını açıkladı.

Sosyal medyada Paw Guards'ın araştırılması talep isteniyor

Jahrein, videoda "işleri sosyal medyadan sponsor alıp para kazanmak olan Paw Guards hiçbir işini parayla yapmıyor, çalışanların hepsi gönüllü. Beslemeyi gönüllülere yaptırıyor, barınmayı gönüllülere yaptırıyorlar, hatta videoları bile gönüllüler çekiyor. Paw Guards sadece videoları paylaşarak para toplamaya ve sponsor almaya devam ediyor" ifadelerini kullandı. Ayrıca "satın alınan kulübeler sahiplerine gönderilmiyor, siz evinizde kulübeyi kurup sokaktaki hayvanlara bırakmıyorsunuz. Siz parayı gönderiyorsunuz, karşılığında kulübe kuruluyor mu bilmiyorsunuz" diyerek satıldığı iddia edilen ürünlerin takibinin yapılmadığını belirtiyor.

Tüm bu iddialara yanıt olarak Paw Guards "Paw Guards Ailesi Unutmayın ki gecenin en karanlık anı... Güneşin doğmasına en yakın andır. Tüm Pati Koruyucularına duyurun, biz değil onlar anlatacak bizi" diyerek açıklama yaptı.


Yazarın Diğer Yazıları

Arabada Telefona Bakarken Neden Midemiz Bulanır? Önceki

Arabada Telefona Bakarken Neden Midemiz Bulanır?

GeForce Now Türkiye Fiyatlarına Zam Yapıldı Sonraki

GeForce Now Türkiye Fiyatlarına Zam Yapıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.