Qualcomm, 5G Desteğine Sahip Snapdragon 480'ni Duyurdu

Qualcomm, 5G Desteğine Sahip Snapdragon 480'ni Duyurdu

Akıllı telefon işlemcisi üretiminde üst sıralarda bulunan Qualcomm, orta segment cihazlarda 5G ağları destekleyen işlemci kullanmak istiyor. Şirket bu amaçla, Snapdragon 4 serisinden (Sanpdrogon 480 5G) piyasaya süreceğini duyurdu.

Qualcomm firması akıllı telefon işlemcisi alanında bir numara olarak piyasada yerini almaktadır. Şirket birçok amiral gemisi Android telefonun ana işlemcisi olarak görev yapmaktadır.

Qualcomm şirketi büyük bir atak yaparak, orta segment akıllı telefonlar için üretilen Snapdragon 480 5G mobil platformunun lansmanını duyurdu.  Bu, 5G'yi destekleyen ilk Snapdragon 4 serisi mobil platformdur.

Qualcomm, Snapdragon 480 5G mobil platformunun Snapdragon 4 serisi için bugüne kadarki en gelişmiş özellikleri beraberinde getiriyor. Bu özellikleri hep birlikte inceleyelim!

Qualcomm, 5G Desteğine Sahip Snapdragon 480'ni Duyurdu

Qualcomm, 5G Desteğine Sahip Snapdragon 480'ni Duyurdu

5G Bağlantısı:

Snapdragon 480, Snapdragon X51 5G modem ve radyo frekansı sistemini kullanır, milimetre dalga ve Sub-6GHz 5G bağlantılarını destekler, bağımsız (SA) ve bağımsız olmayan (NSA) ağ modlarını destekler ve TDD, FDD ve dinamik spektrum paylaşımını (DSS) destekler. Tüm bu özellikler sayesin, mükemmel mobil performans ve bağlantı deneyimine sahip olursunuz.

Snapdragon X51, multi-gigabit 5G bağlantı hızını destekler. Böylece, ultra yüksek hızlı yükleme ve indirme hızları sağlar. Çoklu bant desteği de esnekliği ve kullanılabilirliği artılır. 

Qualcomm FastConnect ™ 6200 mobil bağlantı alt sistemi sahip Snapdragon 480 5G, yalnızca Bluetooth 5.1 ve gelişmiş kablosuz ses özellikleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda 2 × 2 Wi-Fi (Wi-Fi çift antenler) ve 8 × 8 MU-MIMO algılamayı destekler. İletim menzilini ve performansını önemli ölçüde artılır.

Performans Ve Batarya Ömrü:

Snapdragon 480, akıllı telefon kullanıcılarının iş verimliliğini daha uzun süre korumasına ve akıllı telefonu daha hızlı şarj etmesine olanak tanır. Platform, 8nm işlem teknolojisini kullanır ve Qualcomm Kryo ™ 460 CPU, Qualcomm Adreno ™ 619 GPU ve 2.0GHz ana frekanslı Qualcomm Hexagon ™ 686 işlemci ile donatılmıştır. 

Önceki nesil platformla ( Snapdragon 460 ) karşılaştırıldığında,% 100'e varan bir CPU ve GPU performans iyileştirmesine ve %70'e kadar AI (yapay zeka) performans iyileştirmesine sahiptir. Snapdragon 480 ayrıca Qualcomm'un Quick Charge ™ 4 + teknolojisini destekleyen ilk Snapdragon 4 serisi platformdur.

Qualcomm, 5G Desteğine Sahip Snapdragon 480'ni Duyurdu

Fotoğrafçılık:

Qualcomm firmasının yeni işlemcisi sayesinde, Snapdragon 4 serisinde ilk kez üç ISP'nin desteğini gerçekleştiriyor. Böylece aynı anda üç kamera kullanarak mükemmel fotoğraflar ve videolar çekebilir. Üçlü 13 megapiksel fotoğraf çekimi, eş zamanlı görüntü çıkışı için ultra geniş açılı, geniş açılı ve telefoto kameraları kullanabilir veya aynı anda üç 720p video çekebilirsiniz.

Eğlence Ve Oyun:

Snapdragon 480 5G; Oyunlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yanında, mükemmel içerik netliği sağlar. Ayrıca, hızlı ve pürüzsüz grafik işleme hızı sağlayabilen 120Hz FHD + ekranı destekler. 

Platform, kullanıcılara eksiksiz bir sürükleyici eğlence deneyimi sunmak için Qualcomm'un aptX ™ ses teknolojisine, popüler oyun başyapıtları için deneyim optimizasyonuna, kesintisiz HD içerik akışına ve daha hızlı uygulama yükleme süresine sahiptir.

Üst düzey özelliklerin yanıda, 5G mobil platform ile donatılmış ilk ticari işlemcilerin, 2021'in başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Yaygın TV Sorunları için Kolay Çözümler Önceki

Yaygın TV Sorunları için Kolay Çözümler

Google Drive nasıl kullanılır? Sonraki

Google Drive nasıl kullanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.