Realme Race, Dünyanın İlk 160 Hz Ekranlı Telefonu Olacak!

Realme Race, Dünyanın İlk 160 Hz Ekranlı Telefonu Olacak!

Realme 2021 yılına damga vurmak için, üst teknolojiye sahip Realme Race akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Realme'nin piyasaya süreceği bu telefon, dünyanın ilk 160 Hz ekran yenileme hızına ve ultra hızlı şarj teknolojisine sahip olacak!

Realme firması yeni cihazlar ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket piyasaya süreceği yeni cihazların en son teknolojiyi kullanacağını bildirmişti. Şimdi de Realme Başkan Yardımcısı ve Çin Ofisi Başkanı Xu Qi, Weibo sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamada, yeni amiral gemisi Realme Race adlı akıllı telefonun 160 Hz ekran yenileme hızı kullanan ilk akıllı telefon olacağını açıkladı. Realme Race 12 Şubat tarihinde piyasada yer alacağı duyuruldu.

Dünyanın 160 Hz Ekranlı İlk Akıllı Telefonu Şubat Ayında Piyasaya Sürülecek

Dünyanın 160 Hz Ekranlı İlk Akıllı Telefonu Şubat Ayında Piyasaya Sürülecek

Qualcomm, Aralık ayı başlarında Snapdragon 888 işlemci'yi duyurdu. Bu amiral gemisi işlemci, 2021 model üst seviye akıllı telefonların yonga setini oluşturacağı bildirildi. Realme, duyurunun ardından yeni işlemci serisine dayanan amiral gemisi bir telefon çıkaracağını bildirdi. Şimdi de bu akıllı telefonun Realme Race olduğu açıklandı.

Realme Race; 160 Hz ultra yüksek yenileme hızı desteğiyle 3200 x 1400 piksel çözünürlüğe sahip olacağı ve 6,8 inç OLED ekrana birlikte geleceği açıklandı. Cihaz büyük ihtimalle iki seri halinde gelecek ve Realme Race ve Realme Race Pro adında piyasada yerini alacak.

Ayrıca akıllı telefonun 12 GB LPDDR5 RAM gücüne sahip olacağı; 128 GB, 256 GB ve 512 GB dahili hafıza ile geleceği bildirildi. Realme'nin son model akıllı telefonu; 125W hızlı şarj teknolojisi ile 5000mAh batarya alabilir. Akıllı telefon, Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 de bünyesinde barındıracak.

Realme Race; 64 MP Kamerası İle Üçlü Kameraya Sahip Olacak!

Realme Race; 64 MP Kamerası İle Üçlü Kameraya Sahip Olacak!

Qualcomm bu ayın başlarında Snapdragon 888'i duyurduğunda, birçok Android OEM'i yeni yonga setiyle yaklaşmakta olan amiral gemilerini tanıtmaya başladı. Yeni amiral gemisinin 2021 yılının ilk çeyreği için gelmesi bekleniyor ve söylentilere göre oldukça heyecan verici olacak.

Realme Race hakkında yeni resimlere baktığımızda cihazın, 64MP ana kameradan oluşan üçlü kamera kurulumunu görebiliriz. Tıpkı 2020 Realme akıllı telefonlarının çoğu gibi dikdörtgen bir kesime sahip olacak. 64MP kamera'nın varlığı söylentiler arasında dolaşıyor, bu yüzden bu kamera'nın Realme Race için onaylandığını söyleyebiliriz.

125W UltraDART Hızlı Şarj Teknolojisi İle İlk Olacak!

Yonga seti ve kamera kurulumunun yanı sıra, Realme Race 125W UltraDART hızlı şarj teknolojisiyle gelecek. Bu çılgın teknoloji, 5.000 mAh'lik bir bataryayı sadece 5 dakika içinde tamamen sıfırdan % 41'e çıkaracak. 

Tam şarj istiyorsanız, sıfırdan yüze sadece 20 dakikada tam şarj kapasitesine ulaşacağı bildirildi. Bu inanılmaz derecede hızlı sarj teknolojisi, Realme Race adlı akıllı telefonu 2021 yılının en hızlı telefonlardan biri yapacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Ünlülerin hiç görmediğiniz fotoğrafları Önceki

Ünlülerin hiç görmediğiniz fotoğrafları

WhatsApp'a En İyi 5 Alternatif Sonraki

WhatsApp'a En İyi 5 Alternatif

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.