Redmi K40'ın Batarya Ömrü Tanıtımından Önce Ortaya Çıktı


Redmi K40 adlı akıllı telefonun tanıtımı yapılmadan önce, batarya ömrü şirketin Genel Müdürü Lu Weibing tarafından yayınlandı. Cihazın bu ay içerisinde piyasada yer alması bekleniyor.

Çinli Redmi markası bu ay içinde yeni bir akıllı telefon ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu iddianın ana kaynağı; Redmi markasının Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi K40 serisinin önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını açıkladı.

Genel Müdür Lu Weibing, Redmi K40 hakkında bir ekran görüntüsüde paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsünde, cihazın sahip olacağı batarya ömrü gözükmektedir.

<a href='/redmi/'>Redmi</a> K40'ın Batarya Ömrü Tanıtımından Önce Ortaya Çıktı

Redmi K40'ın Batarya Ömrü Tanıtımından Önce Ortaya Çıktı

Yayınlanan bu ekran görüntüsüne göre, Redmi K40 adlı akıllı telefon tek bir şarjla bir günden fazla kullanım deneyimi sunacak. Weibo'da paylaştığı ekran görüntüsüne göre, telefonun 10,5 saatlik kullanımın ardından yüzde 64 batarya gücü kaldığını gösterdi. Bu, telefonun ortalama kullanımda neredeyse bir buçuk gün dayanabileceğini açıkça gösteriyor.

Redmi K40 serisinin batarya yeteneklerine ek olarak Qualcomm'un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888'i kullanması bekleniyor. Ekran görüntüsü ayrıca telefonun 20: 9 oranına sahip bir Full HD + ekrana sahip olduğunu ve selfie'yi barındırmak için bir delik açma ile geleceğini gösteriyor. Cihaz büyük ihtimalle, 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

<a href='/redmi/'>Redmi</a> K40'ın Batarya Ömrü Tanıtımından Önce Ortaya Çıktı

Ancak batarya kullanımı gösterilen ekran görüntüsünde akla takılan ilk soru; cihaz yoğun kullanımda dahi 10,5 saatlik bir batarya ömrünü kullanıcılarına sunacak mı? Yoksa tasarruf modunda mı bu performansı gösterecek? Bu konu birazcık ortada bırakılmış gibi görünüyor. Cihaz'ın batarya kapasitesi tam olarak paylaşılmamış olsa da, açıklanan bilgiler doğrultusunda 4000 mAh bir batarya gücüne sahip olması bekleniyor.

Redmi Ürün Direktörü Wang Teng Thomas, 2021'in başlarında Weibo'da yayınlanan bir gönderiye göre, seride birden fazla telefon olabileceğini söyledi. Ayrıca Weibing, Redmi K40 serisinin başlangıç ​​fiyatının 464 Dolar + Vergiler (2.999 yuan) gibi bir rakam olacağını açıkladı.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Netflix, AirPods İçin Uzamsal Ses Teknolojisini Test Ediyor

Sonraki

Netflix Neden "Hala İzliyor musunuz?" Diye Soruyor (ve Nasıl Durdurulur)?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.