Netflix, AirPods İçin Uzamsal Ses Teknolojisini Test Ediyor


Netflix şirketi, Apple AirPods Pro ve AirPods Max kullanıcıları için uzamsal ses teknolojisini test etmeye başladı. Uzamsal ses özelliği sayesinde, sinema benzeri deneyime sahip olacaksınız.

Netflix firması kullanıcıları için yeni özellikleri test etmeye başladı. Eğer Netflix abonesiyseniz ve bir çift Apple AirPods Pro veya Apple AirPods Max'e sahipseniz, Netflix tam size göre bir yenilik getiriyor. Disney + ve HBO Max'tan sonra Netflix, AirPods Max ve AirPods Pro kullanıcıları için uzamsal ses desteği ekleyeceği açıklandı.

Yayınlanan bu rapor, İPhoneSoft'un adlı bir kullanıcıdan geldi. Gelen bilgiye göre, Online yayın platformu kullanıcıları için bu özelliği Aralık ayından beri test ediyor. Netflix'in uzamsal ses özelliğini ilkbaharda “küçük bir katalog” ile başlatabileceği iddia ediliyor. Apple'ın kendi Apple TV + hizmeti, AirPods Pro ve AirPods Max kulaklıklar için uzamsal sesi zaten destekliyor.

Netflix, AirPods Pro ve <a href='/airpods-max/'>AirPods Max</a> İçin Uzamsal Ses Teknolojisini Test Ediyor

Uzamsal Ses Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Uzamsal ses teknolojisi, Apple firmasının AirPods Pro ve AirPods Max adlı kulaklıklarının içine yerleştirilmiş bir özelliktir. Esasen uzaysal ses özelliği, bir film izlerken ses için "sinema benzeri bir deneyim" sunar. 

Uzamsal ses teknolojisi AirPods Pro veya AirPods Max kulaklıklarında, Dolby Atmos formatında mevcut olan ve ses hoparlöründen geliyormuş gibi bir surround ses efekti verir. Bu, AirPods'un baş hareketlerinizi izleme özelliği sayesinde otomatik olarak ayarlanan daha etkileyici bir sesle sonuçlanır.

Uzamsal ses şu anda, AirPods Pro ve AirPods Max'te çalışıyor. Uzamsal sesi kullanmak için AirPod'larınızı bir iPhone 7 veya daha yenisi ile eşleştirmeniz gerekir. 

Bu özellik ayrıca üçüncü nesil 12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, üçüncü nesil iPad Air, altıncı nesil iPad ve beşinci nesil iPad mini dahil olmak üzere bir dizi uyumlu iPad ile çalışır. Açıkçası, tüm bu cihazların iOS 14 veya iPadOS'un en son sürümünde çalışması gerekiyor.

Netflix'in uzamsal ses desteği eklemesi, Apple'ın 360 ses teknolojisinin kabul edildiğini gösteriyor. Bir bakıma uzamsal ses, Apple'ın kulaklık ve Sony'nin 3D sesi için Dolby Atmos'u kullanmasıdır. 

Giderek daha fazla kulaklık ve kulakiçi kulaklıkların 360 sesi destekleyeceği tahmin ediliyor. Samsung'un yakın zamanda piyasaya sürdüğü Galaxy Buds Pro gerçek kablosuz kulaklıkları da 3D uzamsal ses özelliğine sahiptir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Xbox One S mi yoksa Xbox One X mi?

Sonraki

Redmi K40'ın Batarya Ömrü Tanıtımından Önce Ortaya Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.