Samsung, Akıllı Telefonları İçin 600 Megapiksel Kamera Geliştiriyor

Samsung, Akıllı Telefonları İçin 600 Megapiksel Kamera Geliştiriyor

Samsung firması gelecekteki akıllı telefonları için, kamera teknolojisini büyük oranda arttıracağı bildirildi. Şirket, akıllı telefonlarında 600 megapiksel sensör için çalışmalara başladı.

Akıllı telefon pazarında; Müşterileri için üstün özellikli kameralar sunmak, teknoloji firmasaları için en önemli gelişmelerden biridir.

Telefon üreticileri cihazlarının lansmanını ve reklamını yaparken ilk olarak üstün kamera özelliklerini tanıtmada birbiriyle yarışırlar. Her büyük telefon üreticisi, kendinin diğerinden daha üstün özelliklere sahip kamera sensörü olduğu ispatlamak için, bazı karşılaştırma sitelerinde, daha iyi olduğunu müşterilerine ispatlamak isterler.

Samsung firması kamera özellikleri konusunda her daim çalışmalarını geliştiren ve ileri taşıyan bir akıllı telefon üreticisidir. Bu alanda her amiral gemisi cihazında, devrim niteliğinde yeni özellikler sunmaya dikkat eder. Samsung firması hakkında son gelen habere göre, şirket kamera özelliği konusunda çıtasını epey bir yüksekttiği gözüküyor.

Samsung, Akıllı Telefonlar İçin 600 Megapiksel Kamera Hazırlıyor

Ice Universe adlı teknoloji hesabının son dönemde oldukça yetkin ve doğru bilgi veridiği bilinmektedir. Ice Universe adlı sızıntıcıya göre, Samsung firmasının yakın bir gelecekte 600 megapiksel çözünürlüklü sensörlerin tanıtımını yapacağı bildirildi.

Samsung uzun zamandır bu teknoloji üzerinde çalıştığı ve bu kamera teknolojisinin insan gözünün yeteneklerini aşacağını açıkladı. Ice Universe adlı sızıntıcının içerden bir kişinden aldığı bilgiye göre, 600 megapiksellik sensörlerin geliştirme aşamasında olduğu ve yakında karşımıza çıkacağı doğruladı.

Samsung, Akıllı Telefonları İçin 600 Megapiksel Kamera Geliştiriyor​

Samsung firmasından bilgi sızdıran kişinin; Güney Koreli teknoloji şirketin geliştirme departmanında bağlantıları olduğunu defalarca doğruladı; Galaxy S20'nin gerçek görüntülerini ve diğer birçok güvenilir bilgiyi ilk yayınlayan kişi oydu, bu yüzden sözleri kesinlikle dinlemeye değer.

Samsung, Akıllı Telefonlar İçin 600 Megapiksel Kamera Hazırlıyor

Bu görüntü, Samsung teknolojisinin geliştirme aşamasında olan 600 megapiksel bir kameranın bir akıllı telefonda nasıl olabileceğini gösteriyor. Bu durumda, kamera tek başına arka panel alanının %12'sini kaplayacak ve kamera birimi, akıllı telefonun arka panelinin 22 mm yukarısına çıkacaktır. Elbette bu son derece rahatsız edici olacaktır. 

Bu nedenle Samsung'un yeni nesil ISOCELL sensöründe bu kadar yüksek bir çözünürlüğü nasıl uyguladığını görmek çok ilginç olacaktır.

Bu tür kameralara sahip akıllı telefonların gelecek yıl piyasaya çıkması pek olası görünmüyor. Samsung'un 108MP görüntü sensöründen sonra, içeridekiler 192MP sensör bekliyor. Tabi şirket her geçen gün kendini geliştirmekte ve gelecekteki serilerde daha yüksek megapiksele sahip kameralar için çalışmalarına devam etmektedir.


Yazarın Diğer Yazıları

Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak! Önceki

Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Kaspersky, Virüs Korumalı Akıllı Telefon Üretecek! Sonraki

Kaspersky, Virüs Korumalı Akıllı Telefon Üretecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.