Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Çinli Vivo firması tarafından piyasaya sürülecek, Vivo X60 adlı cihazlar üç seri halinde piyasaya yer alacak. Cihazlar Snapdragon 888 işlemciyi kullanırken, bir kısmıda Exynos 1080 yongasını kullanacak!

Çinli Vivo markası uluslararası pazarda söz sahibi olmak için, çalışmalarına hız vermiş gibi duruyor. Şirket yakın bir zamanda yeni bir akıllı telefon serisi için, 3C sertifikasını aldığı açıklandı.

DigitalChatStation adlı siteye göre bu cihazların model numaraları; V2046A, V2047A ve V2059A olduğu açıklandı. Bu üç telefonluk serinin, Vivo X60 serisine ait olduğu bildirildi. Yeni gelen raporlarda bu serinin, 33W hızlı şarj teknolojisi ile geleceği söyleniyor.

Yepyeni Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Yepyeni Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Ayrıca üst model olarak lanse edilen Vivo X60 Pro +, yakın zamanda piyasaya sürülen en son model işlemci olan, Snapdragon 888 yongasını kullanacak. 

Ayrıca sızıntı yapan siteler, bu akıllı telefonun Ocak ayında kullanıcıların hizmetine sunulacağı söyledi. Yapılan bu açıklamaya göre; Ocak ayında çok sayıda Snapdragon 888 akıllı telefon göreceğimiz anlamına geliyor. Ayrıca; Xiaomi Mi 11, Galaxy S21 serisi ve Vivo X60 serisi amiral gemisi konumundaki Snapdragon 888 işlemciyi kendi cihazlarında kullanacağı bildirildi.

Yepyeni Vivo X60, Üç Seri Halinde Gelecek ve Son Model İşlemci Kullanacak!

Gelen rapora göre, Vivo X60 serisinin geri kalanı Samsung'un kendi ürettiği işlemcisi olan Exynos 1080 yongasını kullanacak. Vivo X60 serisi cihazlar, OriginOS UI arayüzü ile birlikte gelecekler ve merkezi tek delikli düz ekran kullanacakları söylendi. Bu seri ayrıca arkada bulut düzeyinde bir mikro panel lense sahip olacak. Ayrıca, kamera bölümü 5 eksenli VIS titreme önleyici tasarıma sahip olacak ve bu sayede diğer Snapdragon 888 işlemci kullanan cihazlara göre daha kaliteli fotoğraf çekim yeteneği sunacaktır.

Geekbench raporlarına göre Vivo X60 Pro + performans puanı, Snapdragon 888 işlemciyi kullanacak cihazlar arasında en yüksek puana sahip akıllı telefon olarak ön plana çıkıyor.

Vivo X60 Serisinin Bir Kısmı, Exynos 1080 İşlemciyi Ve OriginOS Kullanacak!

Vivo X60 Serisinin Bir Kısmı, Exynos 1080 İşlemciyi Ve OriginOS Kullanacak!

Geçen ay Çin'de yapılan lansmanda, Samsung Exynos 1080 işlemci tanıtılırken, Vivo markasınıda Stratejik ortak olarak açıkladı.

Bu açıklama sonrasında birçok kesim, Vivo markasının Exynos 1080 işlemcisini kullanan ilk şirket olacağı yönündeki spekülasyonları ile gündemde yerini aldı. DigitalChatStation adlı sızıntıcıya göre; Vivo firmasının üreteceği X60 adlı akıllı telefon, Samsung Exynos 1080 yongası ile gelecek.

DigitalChatStation sitenin yaptığı sızıntıya göre; Vivo X60 adlı akıllı telefon çerçevesi, kavisli kenarları olan delikli bir ekran kullanıyor olacak. Kamera çukuru, bu aygıtın üst orta kısmındadır. Ek olarak, Vivo X60 serisine yepyeni OriginOS UI da yüklenmiştir. 


Yazarın Diğer Yazıları

Hayatınızda En Az Bir Kez Görmeniz Gereken En İyi 14 Film Önceki

Hayatınızda En Az Bir Kez Görmeniz Gereken En İyi 14 Film

Samsung, Akıllı Telefonları İçin 600 Megapiksel Kamera Geliştiriyor Sonraki

Samsung, Akıllı Telefonları İçin 600 Megapiksel Kamera Geliştiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.