Samsung Galaxy A serisinde Kablosuz Şarj Kullanacak!


Samsung, orta segment piyasasında daha fazla rekabet edebilmek için, 2021 yılında üreteceği Galaxy A serisi akıllı telefonlarına, Amiral gemisi telefonlarında kullandığı kablosuz şarj özelliğini getirecek.

Samsung, bütçe dostu ve uygun fiyat segmentinde, Çinli akıllı telefon üreticilerine karşı rekabet etmek için mücadele ediyor. 

Samsung akıllı telefon pazarında liderliği hep koruyor. Son zamanlarda Asya piyasasında yaşanan rekabetçi durumlar nedeniyle 3. Sıraya gerilediği söyleniyor.

Samsung piyasayı canlandırma ve orta segmentte söz sahibi olmak için, telefonlarına ekstra özellikler yüklemek için çalışmaları başlattı. Çin pazarında Realme ve Oppo gibi cihazlarla savaşmak için yeni bir çalışma modeline ihtiyaçı var.

Samsung bu mücadeleyi, Galaxy A serisine modellerine amiral gemisi akıllı telefonlarında kullandığı özellikleri getirerek yapıyor. Koreli şirket 2021 yılında Galaxy A serisine, kablosuz şarj desteği eklemeyi planlıyor. 

Samsung, şu an için yalnızca birinci sınıf akıllı telefonlarında kablosuz şarj sunuyor. Ancak, bu yıl Samsung Galaxy A (2021) serisi resmi bir şekilde sunulduğu zaman bu durum değişebilir.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> A serisi akıllı telefonlarında kablosuz şarj desteği sunacak.

Samsung Galaxy A serisinde Kablosuz Şarj Kullanacak!​

Galaxy A serisinin orta seviye fiyat segmentinde popülerlik kazandığı göz ardı edilemez. Kablosuz şarjın eklenmesi ile Samsung, Çinli rakipleriyle savaşmak için daha fazla özelliğe sahip olacak. 

Ancak, bu değişikliği ilk defa duymuyoruz. Samsung, 2018 yılında kablosuz şarjı daha uygun bir fiyat segmentine sahip akıllı telefonlara getireceği konuşuluyordu. Ancak, coronavirüs pandemisi sonrasında akıllı telefon pazarını büyük ölçüde değişti.

İnsanların bütçeleri kısılması ile orta sınıf akıllı telefonların popülaritesi her zamankinden daha fazla arttı. Aslında, Samsung Galaxy A51 bu yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android akıllı telefonlardan biri olarak ortaya çıktı. 

Raporda ayrıca, Samsung'un kablosuz şarj konusunda üç farklı tedarikçi ile görüştüğü belirtiliyor. Bu tedarikçiler, Samsung'un orta seviye fiyat segmentine kablosuz şarj ekleme maliyetini en aza indirmesine yardımcı olacak gibi görünüyor.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> A serisinde kullanacağı kablosuz şarj istasyonu için üç farklı üretici ile görüşüyor.

Bu tedarikçiler arasında, amiral gemisi Galaxy S20 serisi için şarj bobinleri tedarik eden; Hansol Technics, Amotech ve Chemtronics de bulunuyor . Elec, Hansol Technics'in Galaxy A serisi için tedarik sorumluluğunu üstlendiğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, Samsung'un orta segment kategorisinde başarılı olabilmesi için kablosuz şarj özelliği ile geliştireceği Galaxy A serisi akıllı telefonlarını uygun fiyat etiketi ile piyasaya sürmesi gerekiyor.

Çünkü, OnePlus ürünlerine eklediği ek özellikler nedeniyle fiyatlarını arttırdığı konusunda bir süre eleştiriye maruz kalmıştı. 

Samsung'da 2021 yılında üreteceği Galaxy A serisi akıllı telefonlarında bu hataya düşmemesi gerekiyor. Samsung Fiyat/Performans ürünleri ile müşterilerinin karşısına çıkarsa uzun vadede başarılı olacağı düşünülüyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

OPPO Amiral Gemisi Akıllı Telefonu Reno 4 Pro Tanıtıldı!

Sonraki

Windows, yazıcınıza bağlanamıyorsa ne yapmalı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.