Samsung Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak!


Samsung firması, yeni ekran teknolojisine sahip akıllı telefonları geliştirmek için çalışmalarını sürdürürken, Aynı zamanda daha önce kullandığı dönen lensli kamera teknolojisine sahip cihazları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Dönen kameraya sahip ve 5G teknolojisini kullanacak, Galaxy A82 yakında piyasada!

Samsung firması yeni tarz akıllı telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yıllardır tam ekran teknolojisi müşterileri sunmak için farklı tasarımları oluşturdu. 

Bunlar arasında; Kamera çukuruna sahip akıllı telefonlar, çevrilebilir dönen lens sahip motorize kameraya sahip akıllı telefonlar ve ekran altı kameraya sahip akıllı telefonlar olarak farklı tasarımları müşterilerine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Galaxy Club, Samsung'un Galaxy A82 adında bir 5G akıllı telefon geliştirdiğini bildirdi. Yayınlanan rapora göre, Samsung Galaxy A82'nin Galaxy A80 dönen lens tasarımını kullanmaya devam edebileceğine işaret etti. Durum buysa Samsung Galaxy A82, endüstrinin dönen lensi destekleyen ilk 5G akıllı telefonu olacak.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak!

Samsung Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak!

Bir hatırlatma olarak, 2019'un başlarında Samsung, çevrilebilir lens tasarımına sahip tam ekran bir telefon olan Galaxy A80'i piyasaya sürdü. Bu telefon, deliksiz 6,7 inç gerçek tam ekran form kullanıyor. Arka kamera 48 MP ana lens, 8 MP ultra geniş açılı sensör ve 3D alan derinliği lensinden oluşur.

Kullanıcı selfie modunu seçtiğinde, kamera modülü otomatik olarak gövdenin arkasından öne doğru dönecektir. Şirket Samsung Galaxy A82 hakkında fazla bilgi yayınlamadı.

Ancak şirket, ekran altı kamera teknolojisini tam olarak kullanılmaya başlayıncaya kadar, bu teknolojiyi devam ettirecekmiş gibi duruyor. Birçok kullanıcı dönen kamera teknolojisine önyargılı bakıyor. Nedeni ise durmadan selfie için dönen kamerayı çevirmek pek kullanışlı olarak görmüyor ve hızlı bozulacağını düşünüyor.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak!

Şu anda, akıllı telefon endüstrisindeki çoğu üretici, kamera çukuru teknolojisini tercih ediyor. Ayrıca, ekran altı kamera teknolojisini destekleyen bir akıllı telefon da var (ilk ekran altı kameralı telefon ZTE A20 5G'dir). ZTE bu alanda birçok cihaza öncülük etmiştir. Bu alanda en çok çalışma yapan Samsung firması, kendi cihazlarında bu teknolojiyi kullanmak için çalışmalarına hızı bir şekilde devam ettiği açıklandı.

Samsung Galaxy A82 oldukça ilginç bir model, çünkü dönen bir lens tasarımı kullanan ilk 5G akıllı telefon olacak. Büyük üreticiler bu hızla devam ederse, 5G ayırt edici bir faktör değil, ana akım haline gelir. Aslında, bunun er ya da geç olacağı birçok kişi tarafından söyleniyordu.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

TAŞ GİBİ MEKANİK KLAVYE | Asus Tuf Gaming K3 İnceleme

Sonraki

Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.