Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Polonya yapımı Cyberpunk 2077 adlı oyun, ilk piyasaya çıktığında büyük hataları da yanında getirdi ve oyun birçok platformdan geri çekildi. CD Project Red oyun için büyük bir güncelleme yayınladı.

CD Project Red oyun geliştirme firması, yeni oyunu Cyberpunk 2077 piyasaya sürmek için hazırlıklarına devam ediyordu. Şirket'in Nisan ayında piyasaya süreceği oyunu, birkaç ertelemeden sonra Aralık ayında hazır olduğunu ve kullanıcılarının hizmetine sunabileceğini açıklamıştı.  

Ancak kısa süre sonra, Cyberpunk 2077 adlı oyun hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Oyunu satın alıp oynayan kullanıcılar, oyun hakkında birçok hata ve şikayet bildirmeye başladı. Bunun üzerine Sony gibi dev bir şirket Cyberpunk 2077 adlı oyunu kendi platformundan çıkardığını açıklamıştı. Şirket bu durumu iki büyük güncelleme ile tamamlayacağı açıkladı. Bu güncellemeler; Ocak ve Şubat ayı içerisinde yayınlanacağı bildirildi.

Şirket bu süreçte, oyun içinde olan hataları ayıklamaya ve düzeltmeye çalıştı ve meşhur Cyberpunk 2077 oyunu için uzun zamandır beklenen Ocak güncellemesi yayınlandı.

Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Cyberpunk 2077 için yayınlanan yeni yama 1.1 artık PC'de, konsollarda ve Google Stadia'da kullanılacak. Güncellemenin boyutu oldukça büyük olduğu açıklandı. PC'ler için oyunun güncelleme boyutu 5.4GB - Xbox ve PS4'lerde güncelleme boyutunun 16 GB. olduğu açıklandı.

Geliştiriciler tarafından söz verildiği gibi, bu güncellemede oyunun kararlılığını iyileştirmeye odaklandılar. İyileştirmeler sürüm 1.2'de (Şubat güncellemesi) ve gelecekte planlanan diğer güncellemelerde görünecektir. Düzeltilen eksikliklerin listesi gerçekten çok uzun bu yüzden listenin linkini sizlerle paylaşıyoruz. CD Project Red adlı firmanın oyunda dikkat çeken yeniliklerinden biride, bellek kullanımına ve çökmelere çok dikkat etmeleri oldu.

Cyberpunk 2077'nin Beklenen İlk Güncellemesi Yayınlandı

Özellikle algoritma, karakter sistemleri, dünyayla etkileşim, navigasyon, oyun içi videolar, bitki örtüsü, lazer efektleri, mini haritalar, cihazlar, AI, trafik, ortamın tahrip edilmesi, bir ekran kartının kullanılması, oyunun çökmesine neden olan sabit hatalar vb. düzeltmeleri hepsi giderildiği bildirildi.

Oyunun PlayStation 4'te çökmesine neden olan bir dizi hata düzeltildi ve ayrıca PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5'te kalabalığın üstesinden gelirken performans optimizasyonu yapıldı. Xbox One, Xbox One X ve Xbox One S'de uzaktan kamera kontrolü ve harita navigasyonu geliştirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak! Önceki

Samsung Galaxy A82: Dönen Lensli İlk 5G Akıllı Telefon Olacak!

Kara Cuma ve Siber Pazartesi günleri Nasıl Güvenle Çevrimiçi Alışveriş Yapılır? Sonraki

Kara Cuma ve Siber Pazartesi günleri Nasıl Güvenle Çevrimiçi Alışveriş Yapılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.