Samsung Galaxy Fold 2 Yeni Ekran Teknolojisi İle Gelecek!

Samsung Galaxy Fold 2 Yeni Ekran Teknolojisi İle Gelecek!

Samsung firması tarafından piyasaya sürülmesi beklenen, Galaxy Fold 2'nin ekran özellikleri ortaya çıktı. Güney Kore kaynaklı sızıntıya göre, Fold 2'nin katlanabilir ekran özelliği geliştirildi.

Samsung firması yaklaşık bir yıl önce, Galaxy ailesinin bir üyesi olan, Galaxy Fold adı altında katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya sürmüştü.

Cihaz birçok özelliğin yanında ayrıca katlanabilir olması ile kullanıcıların ilgisini çekmişti. Samsung için, ilk olan katlanabilir teknolojisi birçok sorunuda beraberinde getirmişti. Firma Galaxy Fold telefonundan kazandığı tecrübeyi ve yeni geliştirdiği özellikleri, Ağustos ayı içinde Galaxy Fold 2 adlı cihazda kullanmak istiyor.

Samsung'un Galaxy Fold 2 için, uzun süredir iddia edilen tanıtım tarihi yaklaştıkca, cihaz hakkında söylentilerle birlikte, yeni özellikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Hep birlikte gelen bilgileri inceleyelim!
 

Her İki Tarafta Tam Ekran Deneyimi

Galaxy Fold 2 her iki tarafa katlanılabilir olacak.

Gelen rapora göre, Galaxy Fold 2 akıllı telefon daha büyük bir ekrana ve dikey bir menteşe sistemi ile telefonun içeri doğru katlanabileceği konuşuluyor. Daha önceki Fold akıllı telefonda, menteşe kısmı için birçok olumsuz geri dönüş olmuştu. Samsung firmasının bu olumsuz durumdan ders çıkardığı söyleniyor.

Güney Kore'den gelen bilgilere göre, yeni Galaxy Fold 2'nin 7,7 inçlik büyük bir dahili ekrana sahip olacağını bildirdi. Bu, bir önceki Fold'a kıyasla 0.4 inçlik bir büyüklük sağlayacak.

Bu yükseltme ile Samsung, iç ve dış ekranda tam ekran deneyimi sunmayı hedefliyor. Dış ekran boyutu olarakta, 6,23 inçlik bir ekrana sahip olacak.

Daha yüksek yenileme hızı

Samsung, Galaxy Fold 2'nin iç ekranına daha yüksek, 120Hz yenileme hızı da sunması bekleniyor. Ayrıca dış ekran yenileme hızı 60Hz olacağı söyleniyor. Dış ekranın düşük tutmasının sebebi olarak batarya tasarrufu gösteriliyor. Şirketin bu yıl tüm amiral gemilerinde izlediği trendden kaynaklanıyor olabilir. 

Yüksek yenileme hızı ekranları, Mart ayında Galaxy S20 serisi ile ilk kez görücüye çıkmıştı. Bundan sonra, şirket, cihazların fiyatını göz önünde bulundurarak kullanıcı deneyimini düşürmek istemiyor. 

Galaxy Fold 2, önceki telefonuna göre daha iyi bir ekran özelliği sunacak.

Ultra İnce Camın Benimsenmesi

Cihazın ekran özellikleri hakkında konuşmak gerekirse, iç ekran 2213 × 1689 piksel çözünürlüğe ve 11.8: 9 en boy oranına sahip olurken, dış ekran 24.9: 9 en boy oranına sahip 2267 × 819'a sahip olacak. Her ikisinde de selfie kamerayı yerleştirmek için delikli bir ekran olacak.

Galaxy Fold 2, daha önce piyasaya sürülen Z Flip'den Ultra İnce Cam'ın özelliklerini alacak. Samsung, Almanya'da DoInsys ile çalışarak katlanabilir cam segmentinde bir atılım yaptı. Ekranın üzerine, plastik bir ekran monte ederek dayanıklılığı arttırarak temperli bir cam ekledi.

Ne zaman piyasaya çıkacak?

Raporlar ayrıca, Samsung'un Mayıs ayında Fold 2 ekranlarının seri üretimine başladığını da belirtti. Yıllık 3 milyon adet hedefle ayda 300.000 adet üretmesi bekleniyor.

Katlanabilir Galaxy Fold 2'nin, online bir etkinlikle Ağustos ayında Note 20 serisiyle birlikte piyasaya sürülebileceği söylentileri var, ancak şirketten resmi açıklamasını beklemek zorunda kalacağız. Cihaz hakkında bilgi aldıkca sizelere Tekmoloji sitesinde bildireceğiz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp QR Kod Özelliğinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı Önceki

WhatsApp QR Kod Özelliğinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Apple iPhone 12 Serisi, Yakında Piyasaya Çıkacak! Sonraki

Apple iPhone 12 Serisi, Yakında Piyasaya Çıkacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.