Apple iPhone 12 Serisi, Yakında Piyasaya Çıkacak!

Apple iPhone 12 Serisi, Yakında Piyasaya Çıkacak!

Apple firması tarafından üretilecek olan iPhone 12 serisi akıllı telefonlar, OLED ekran ve 5G teknoloji ile birlikte geleceği söyleniyor.

Apple firması, 2020 yılında çıkartacağı akıllı telefonları için son aşamaya geçtiğini açıkladı. Son gelen rapora göre, Apple önümüzdeki iPhone 12 serisini test etmek için yapılan,  “Mühendislik Doğrulama ve Test” aşamasının ilk bölümünü bitirdiğini ve serinin ikinci bölümünü, Haziran sonunda tamamlanacağı söylendi.

Apple firması, ikinci aşama da gerçekleşen testlerin bitmesinde sonra, iPhone 12 serisi cihazların Temmuz ayında tanıtılacağı ve seri üretime başlanacağı gelen bilgiler arasındadır.

Raporda, tüm “iPhone 12” modellerinin önümüzdeki ay üretime geçeceği iddia ediliyor. Ancak, tüm iPhone 12 modellerinin aynı anda pazara girip girmeyeceği belli değil. Apple'ın “iPhone 12” ürün serisini her zamanki gibi, Eylül ayında piyasaya sürmesi muhtemel olabilecek söylentilerden birisidir.

Analist Guo Mingji açıklamasına göre, daha önce yaşanan üretim zorlukları nedeniyle, mmWave 5G özellikli iPhone 12 modellerinin erteleneceğini iddia ediliyordu. Guo Mingji, Nisan ayı başlarında anten ambalaj tasarımındaki değişiklik nedeniyle mmWave iPhone 12 üretiminin “erteleneceğini” belirtti. 

iPhone 12 serisi akıllı telefonlar, Temmuz ayında piyasada!

Apple iPhone 12 Serisi, Yakında Piyasaya Çıkacak!

Apple'ın bu yıl dört yeni iPhone 12 piyasaya sürmesi bekleniyor. İPhone 12 serisi, 5.4 inç ve 6.1 inç ekranlı iki ‌iPhone 12‌ modeli içeriyor.

Ayrıca, 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlara sahip iki farklı iPhone (Pro modelleri) geleceğinin bilgisini aldık.

Apple tarafından piyasaya sürülecek dört modelin hepsi OLED ekrana sahip olacağı ve  5G desteği ile geleceği bildirildi.

İPhone 12 Pro modelinin bir LiDAR sensörü (lidar) alacağına dair söylentiler de var.

Apple iPhone 12 Serisi, OLED Ekran İle Gelecek!

iPhone 12 serisi OLED ekran ile gelecek.

İPhone 12 modelinde OLED ekran özelliği olacağını söyleyen analistler, Apple'ın bu yıl dünyanın en yüksek OLED panel alıcısı olacağına inanılıyor. Analistler ve araştırma kurumlarına göre, 2020 yılında piyasaya sürülecek dört iPhone telefonda, OLED panel teknolojisi olacak.

DSCC'ye (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) göre, Apple'ın bu yıl OLED panellere yaptığı harcamalar 9.8 milyar dolar olacak. Bu , küresel OLED paneli harcamalarının yaklaşık % 30'unu oluşturacağı anlamına gelir.

Eğer bu söylentiler gerçekleşirse, OLED panel harcaması açısından, Samsung firması Apple'ın arkasında kalarak ikinci sıraya yerleşecek. DSCC, Samsung'un OLED ekran 8.8 milyar $ harcayacağı söyleniyor. Bu da küresel pazar toplamın % 27'sini denk geleceği söyleniyor.

Ancak Apple'ın aksine, Samsung Electronics'in bir yan kuruluşu olan Samsung Display de bir OLED panel tedarikçisi konumunda.

Apple ayrıca, iPhone X, iPhone XS, vb. için, OLED ekranları kullanacağını ve bu durumda Samsung firmasından OLED ekran alması gerekeceği konuşuluyor. Yani Apple OLED ekranlar için Samsung firması ile bir çalışma yapmak zorunda kalacak. Ya da Apple başka bir Güney Koreli teknoloji firması olan, LG firmasından OLED ekran satın alabileceği konuşuluyor.

Ancak, Gelen söylentilere göre, Güney Koreli üretim devi Samsung firması, siparişlerin büyük kısmını alacak gibi gözüküyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Fold 2 Yeni Ekran Teknolojisi İle Gelecek! Önceki

Samsung Galaxy Fold 2 Yeni Ekran Teknolojisi İle Gelecek!

Irkçılığı Anlamak İçin İzlemeniz Gereken 10 Film Sonraki

Irkçılığı Anlamak İçin İzlemeniz Gereken 10 Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.