Samsung Galaxy S20 FE'de Dokunmatik Ekran Sorunu Ortaya Çıktı


Türkiye piyasasında da satışı gerçekleşen amiral gemisi Samsung Galaxy S20 FE cihazı büyük bir dokunmatik ekran sorunu yaşıyor. Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu açıklanmadı.

Samsung firmasının yakın bir dönemde piyasaya sürdüğü ve ülkemizde de satışı gerçekleşen, Galaxy S20 FE'yi birçok kullanıcı övgüyle bahsediyor.

Şirket, amiral gemisi segmentin mevcut olan özellikler açısından, gerçekten dengeli bir cihaz sunmayı başardı ve küresel pazarda satış için oldukça parlak beklentiler öngörüyorlar. Ancak söylentiye göre cihazın bazı sorunları var.

Samsung Galaxy S20 FE'de Büyük Bir Dokunmatik Ekran Sorunu Var

<a href='/samsung/'>Samsung</a> Galaxy S20 FE'de Büyük Bir Dokunmatik Ekran Sorunu Var

İlk birkaç Samsung Galaxy S20 FE kullanıcısı, ekran sorunlarından kaynakları şikayetleri mevcuttu. Özellikle, bazı nedenlerden dolayı dokunmatik ekran yanıt vermeyi durduruyor veya yanlışlıkla ekran girişi yapıyor. Ayrıca, Galaxy S20 FE ekran kaydırma animasyonlarında sıkıntı olduğu bildirildi.

Sensörün hassasiyeti sabit değil, ancak dokunmatik ekranda bir sorun olduğunu anlamak zaman alıyor. Bazı durumlarda, kullanıcıların ekran sorunlarını düzeltmek için zorunlu yeniden başlatmaya gitmesi gerekiyor.

Şu anda sorunun ne kadar yaygın olduğunu söylemek zor. Ancak olumsuz yorumların sayısı sürekli artıyor. Samsung Galaxy S20 FE cihazında yaşanan bu olumsuz durum yazılım güncellemesi ile düzeltilebileceği söyleniyor; Ama donanımsal bir sorun yaşanıyorsa, şirket hızlı bir şekilde ürünlerini geri çağırabilir. Görünüşe göre, Samsung firması paradan tasarruf etmek için, Galaxy S20 FE'ye daha ucuz ve daha düşük kaliteli dokunmatik ekran monte etmiş olabilir.

Samsung Galaxy S20 FE, İlk "FE" Modelidir, Ancak Daha Fazlası Gelecek!

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy-s20-fe/'>Galaxy S20 FE</a> Cihazının Yeni Modelleri de Gelecek!

Bir dizi söylenti ve sızıntıdan sonra, Samsung nihayet yepyeni Galaxy S20 FE'yi (Fan Sürümü) açıkladı. Akıllı telefon, pazara bağlı olarak 4G ve 5G versiyonlarında mevcuttur. Cihaz, Şubat ayında piyasaya sürülen üç  amiral gemisi cihazdan en ucuz olan modelidir. Cihaz hem uygun fiyatı hemde özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihaz ülkemizde de satışa sunulmuştur. Ülkemizde fiyat etiketi olarak; 6499 TL olduğu açıklandı.

Samsung Galaxy S20 FE modelinin en ilginç tarafı; şirketin yaptığı bir açıklamada, Galaxy FE sürümünün önümüzdeki yıl bir üst versiyonu gelebileceği açıklandı. Diğer bir deyişle, kullanıcılar önümüzdeki yıl üst model olabilecek Galaxy S21 FE'yi raflarda görebilir.

Yeni Galaxy S20 FE, Galaxy S20'nin bu yılki Lite sürümü olarak düşünülebilir. Ancak 120Hz ekrana ve Snapdragon 865'e sahip bir cihazda “Lite” ismine sahip olmak uygun görünmüyor. Sonuçta, Lite adı kolayca daha az çekici bir akıllı telefon gibi görünmesini sağlayabilir. Ancak bu, masaya güçlü özellikler getirdiği için kesinlikle S20 FE için geçerli değildir. 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Akıllı Telefonlar Önümüzdeki Yıl 100 Watt Kablosuz Şarjı Destekleyecek!

Sonraki

Netflix hesabınızı nasıl yeniden başlatırsınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.