Samsung Galaxy S21 Ultra Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak

Samsung Galaxy S21 Ultra Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak

Samsung firması bu yıl piyasaya süreceği akıllı telefonların planlamasını yaparken, aynı zamanda gelecek yılın amiral gemisi akıllı telefonların geliştirmek için çalışıyor. Samsung, 2021 yılında piyasaya süreceği Galaxy S21 akıllı telefonların ekran boyutu olarak 7.1 İnç. tercih edecek.

Akıllı telefon üreten birçok şirket, orta ve küçük telefonlara alışkın olan müşterileri için üretim yapıyordu. Samsung Galaxy S20 piyasaya sürmeye hazırlanırken gelen duyumlara göre, şirket ekran boyutlarını bir miktar artıracağı bildirildi.

Samsung yakın bir gelecekte Galaxy S21 Ultra ile 7.1 inç boyuta sahip akıllı telefonlar üretecek. Samsung Galaxy S20 Ultra, 6.9 inç ekrana sahip olduğunu biliyoruz. Ancak bu trendin önümüzdeki Galaxy S21 serisiyle devam etmeyeceği anlaşılıyor.

 Galaxy S21 Ultra, 7.1 inç boyuta sahip olacak.

Samsung Galaxy S21 Ultra Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak

Çin kaynaklarından gelen bilgiye göre, Samsung'un Galaxy S21 veya Galaxy S30 olarak adlandırılan bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu tasarlarken ekran boyutuna hangi inç'te olacağına karar verildiği söyleniyor. Söylentiler doğruysa akıllı telefon ekran boyutu olarak son zamanlarda piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefonlardan büyük olacak.

Samsung Galaxy S21'in ekran boyutu 6.9 inç olacak, diğer bir modeli Galaxy S21 Ultra'nın ekran boyutu 7.1 inçlik bir boyutta olacak.

 Galaxy S21 Ultra özel bir ekran modeli ile karşımıza çıkacak!

Samsung Galaxy S21 hattı hakkında konuşurken, Samsung'un Exynos 1000 SoC serisi lehine çok pahalı Snapdragon 875 SoC kullanmayı reddedebileceği söylentilerini de hatırlamakta fayda var. Firma için, maliyetleri düşürecek ve kar sağlayacak ama kullanıcılar için ürünün fiyatını aşağı doğru değiştirmeyecek.

Exynos 1000 serisinin 5 nanometre proses standartlarına göre üretileceği bildiriliyor. Ve grafik işlemcisi Samsung ve AMD Radeon tarafından ortaklaşa yaratılıyor.

Tüm Dünya, Ağustos ayında Galaxy Note 20 hattının piyasaya sürülmesini beklerken, Koreli teknoloji şirketi Samsung, bu yıl tanıtacağı akıllı telefonlar ilgilenmek yerine, gelecek yıl piyasaya süreceği akıllı telefonları tasarlamaya başladı.

Galaxy S21 serisi hakkında net bilgilerde farklı bağlantılar aracılıyla piyasaya sızmaya başladı. Bu kez, detaylar Çin'nin ünlü sosyal ağı Weibo'daki en tanınan sızıntıcı Ice Universe tarafından paylaşıldı. 

Galaxy S21 özellikleri  Ice Universe tarafından sızdırıldı.

Samsung, basitleştirilmiş özelliklerle bir “amiral gemisi” oluşturmayı ciddi olarak düşünüyor. Böylece, temel Galaxy S21 modeli, sadece 60 Hz yenileme hızına sahip bir Full HD + ekran alabilir. Amiral gemisi Galaxy S20 ile karşılaştırıldığında, bu fark edilir bir geri adım olacağı söyleniyor. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Amiral Gemisi Qualcomm Snapdragon 875G İlk Kez Sızdırıldı Önceki

Amiral Gemisi Qualcomm Snapdragon 875G İlk Kez Sızdırıldı

Eğer izlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 9 film Sonraki

Eğer izlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 9 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.