Sesli Mesaj Özelliği Twitter Kullanıcılarının Hizmetine Açıldı!

Sesli Mesaj Özelliği Twitter Kullanıcılarının Hizmetine Açıldı!

Twitter kullanıcıları için, sesli mesaj atma özelliğini yayınladığını duyurdu. Özellik ilk olarak İOS kullancılarına için yayınlandı. Daha sonra Android kullancıları için de hizmetin aktif olacağı söylendi.

Twitter, milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından biridir. Tabi ki sosyal ağ platformları arasında rekabet hiç bitmez. Bu rekabet duygusu sayesinde bu tarz platformlar kendini yenilemekten hiç vazgeçmezler.

Twitter rekabeti daha attırcak bir yeniliği duyurdu. Twitter tarafından açıklanan yenilik gerçekten ilginç görünüyor ve muhtemelen birçok kullanıcının olumlu tepkisiyle karşılaşacaklar. Tabi ki bahsettiğimiz yenilik, Twitter'da sesli mesaj özelliğidir.

Twitter kullanıcılarına sesli mesaj özelliği geldi.

Sesli Mesaj Özelliği Twitter Kullanıcılarının Hizmetine Açıldı!

Sosyal medya platformu hakkında ilginç bilgi, dün twitter resmi hesabından atılan bir tweet ile ortaya çıktı. Tabi ki bu özellik üzerinde çalışmaların yapıldığı daha önce sızdırılmıştı. Ama şimdi kullancılar için aktif hale geldi.

Sesli mesaj özelliği basit bir şekilde çalışacak, attığınız tweet'lerde sesli mesaj özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken, uygulamaya bir yazı yazarken düğmeyi basılı tutmaktır. Ardından, uygulama söylediğimiz kelimeleri kaydeder ve otomatik olarak tweet'e ekler.

Ne yazık ki, şuan için sesli mesaj özelliği İOS kullanıcıları için mevcuttur. Yani iPhone kullanıcıları bu özlelliği kavuşmuş olacaklar. Twitter ilk test aşamasını İOS kullancıları üzerinde yapmış olacak.

Twitter sesli mesaj özelliğinin diğer detaylarını ise, Tweet'inize bir ses kaydı ekleyebilmek için uzunluğu 140 saniyeyi (iki dakika ve yirmi saniye) aşmaması gerekiyor.

Tabi bu kadar az bir süre içinde söylemeniz gerekenleri iyi planlamanız gerekecek. Bu durum ilerleyen zamanda bir güncelleme ile arttırılabilir. Ayrıca, sesli mesajı alan kullanıcılar bunları oynattığında, uygulamanın altında yeni bir ses çalar görecektir. 

Twitter sesli mesaj özelliğinden, şuan için İOS kullanıcıları faydalanabilecek.

Şu anda, yeni özelliğin Android sürümü için ne zaman geleceğini bilmiyoruz, ancak muhtemelen Twitter sesli mesaj özelliğini Android kullanıcılarının hizmetine sunmak için çoktan çalışmaya başlamıştır.

Aslında sosyal medya platformlarında tüm bu güncellemeler ve yenilikler konuşulurken, sizlerle bir dipnot paylaşmak istiyorum. Şuan ABD'de Facebook, Twitter ve tüm sosyal ağları kapatmak ile ilgili bir yasa üzerinde çalışıyor. Yakında ABD'de sosyal medya operatörleri hakkında bir kararname imzalayacağı söyleniyor.

Bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsun? Değerli yorumlarınızla bize bilgi verin!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Google, 38 Zararlı Uygulamayı Play Store'den Kaldırdı Önceki

Google, 38 Zararlı Uygulamayı Play Store'den Kaldırdı

Filmlerde Karakterler Neden Süt İçer? Sonraki

Filmlerde Karakterler Neden Süt İçer?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.