Twitter Coronavirüs Nedeniyle Konferanstan Çekildi

Twitter Coronavirüs Nedeniyle Konferanstan Çekildi

Teknoloji şirketlerinin iptalleri birbiri ardına geliyor. Twitter, coronavirüs endişeleri nedeniyle her yıl yüz binlerce kişinin katıldığı konferansa, katılmama kararı aldı.

Twitter sözcüsünün yaptığı açıklamada, Twitter'ın 2020 yılı içersinde, coronavirüs endişeleri üzerine, SXSW (South by Southwest)'e konferans ve festivallerinden çekildiğini söyledi. 

Pazar günü Twitter'a ait bir blog sayfasından, şirketin seyahat edecek çalışanları için belli başlı bir politika ayarladığını belirtti. Açıklamada, "29 Şubat'ta çalışanlarımıza bilgi verdik ve iş ortaklarına tüm kritik olmayan iş seyahati ve etkinliklerini askıya aldığımızı bildirmeye başladık." 

Twitter'ın belirtilen bu etkinliğe katılacağını CEO Jack Dorsey'den bir açılış konuşmasında, şirketin etkinlikte daha büyük bir varlık gösterecektir. Şeklinde açıklaması olmuştu. Geçmiş yıllarda Twitter "Twitter Evi" nde konuşmacılar ve etkinlikler düzenlemişti.

Twitter Pazartesi öğleden sonra, dünya çapındaki bulunan tüm Twitter çalışanlarının mümkün olduğunca evden çalışmaya başlamasını istediğini belirterek, çalışanlarının sağlığını korumayı planladığını açıklamıştı.

Twitter'ın yaptığı açıklamada, "Hedefimiz COVID-19 coronavirüsün bizim içimize ve etrafımızdaki dünyaya yayılma olasılığını azaltmak üzerine olduğunu söyledi." Ofise gelmesi gerekenler için Twitter, "her alanda derinlemesine temizlik ve sanitasyonun arttırılması sağlayacağız" dedi.

1987'de başlayan SXSW (South by Southwest), Austin, Teksas'ta, konferans, müzik, teknoloji, film, kültür ve komedi üzerine yoğunlaşan çok sayıda festivalin yer aldığı büyük bir etkinliktir. Raporlara göre, SXSW 2019 yılında 105 ülkeden 400.000'den fazla katılımcı tarafından ziyaret edilmekte ve izlenmektedir.

Twitter <a href='/coronavirus/'>Coronavirüs</a> Nedeniyle Konferanstan Çekildi

Twitter Coronavirüs Nedeniyle Konferanstan Çekildi​

13 Mart'ta başlayıp olan SXSW etkinliği, 22 Mart'a kadar süreceği söyleniyor. Twitter için SXSW çok önemli bir etkinlik olarak gösteriliyor. 

SXSW'nin iptal olup olmayacağına gelirsek, 1 Mart'tan itibaren etkinliğin her zamanki gibi devam etmesi planlanıyor. 

Coronavirüs, 2019'un sonlarında Çin'in Hubei eyaletinden kaynaklandı. İki ayda yaklaşık 90.000 kişiye bulaştı ve 3.000 kişiyi daha öldürdü. Güney Kore, Japonya ve İtalya'da önemli salgınlar ile 60'tan fazla ülkeye yayıldı. 

Twitter, coronavirüs nedeniyle etkinliği geri çeken ilk şirket değildir. Şubat ayı sonlarında İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen telefon endüstrisi etkinliği, Mobil Dünya Kongresi organizatörleri tarafından iptal edildi. Oyun Geliştiricileri Konferansı ertelendi. Facebook, Mayıs ayında San Jose, Kaliforniya'da gerçekleşecek olan F8 geliştiricileri konferansını iptal etti. Anlaşılan bu iptaller son olmayacak ve ilerleyen zamanlarda daha fazla bu tarz haberler duyacağız gibi gözüküyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

LinkedIn'e, Snapchat'in Hikâyeler Özelliği Geliyor Önceki

LinkedIn'e, Snapchat'in Hikâyeler Özelliği Geliyor

Android için her yerde ücretsiz Wi-Fi bulmanın yolları Sonraki

Android için her yerde ücretsiz Wi-Fi bulmanın yolları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.