Snapdragon 6 Gen 1 ve 4 Gen 1 Duyuruldu!

Snapdragon 6 Gen 1 ve 4 Gen 1 Duyuruldu!

Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4Gen 1 yonga setlerini duyurdu. Başlangıç ve orta segmente hitap edecek setler, 5G özelliği ile geliyor.

Snapdragon 6 Gen 1 yonga setinin ardından maliyet odaklı akıllı telefonlar için de Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti duyuruldu. Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinin özelliklerini inceleyelim.

Snapdragon 6 Gen 1 özellikleri neler?
Qualcomm tarafından tanıtılan bir diğer yonga seti olan Snapdragon 6 Gen 1, orta ve üst seviye cihazlara yönelik üretiliyor. 4 Gen 1 ile aynı şekilde 8 çekirdekli işlemciye sahip modelde ana işlemciler 2.2 Ghz hıza sahip. Qualcomm, SP 6 Gen 1 ile birlikte %35 daha yüksek grafik performansı ve %40 daha fazla hesaplama performansı vadediyor. 200 megapixel kamera desteğine sahip üründe bağlantı için Snapdragon X62 5G modem kullanılmış. Modem, 2.9 Gbps'ye kadar veri hızını destekliyor.

Snapdragon 4 Gen 1 özellikleri neler?
Snapdragon 4 Gen 1,  8 çekirdekli bir mimariye sahip. 5G desteğine sahip olan işlemci, 6 nm üretim sürecine sahip. 6 Gen 1'den farklı olarak Wi-Fi 6 desteği bu işlemcide bulunmuyor. Tanıtımda yer alan açıklamalara göre Snapdragon 695'e göre yüzde 10'luk bir performans artışı bulunuyor.


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 14 ve 14 Plus Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri ve Fiyatı Önceki

iPhone 14 ve 14 Plus Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Xbox Series X'te önbellek nasıl temizlenir? Sonraki

Xbox Series X'te önbellek nasıl temizlenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.