Sony PlayStation 5'in Fiyatı Resmen Açıklandı

Sony PlayStation 5'in Fiyatı Resmen Açıklandı

Sony tarafından üretilen, PlayStation 5'in fiyatı merakla bekleniyordu. Sonunda fiyatı açıklandı. Perakende satış fiyatı ve Ülkemize Ne zaman geleceğini hep birlikte inceleyelim!

Sony PlayStation 5 için büyük bekleyiş sona erdi. Sony, nihayet Sony PlayStation 5'in fiyatını ve kullanılabilirliğini resmen açıkladı. Şirkete göre, "Disk Sürücüsüz Versiyonu Dijital Sürüm" 399.99 dolara satılacak. Bununla birlikte, Ultra HD Blu-ray Disk Sürücüsüne sahip sürüm 499 dolara raflara yerini alacak. Tabi bu fiyatlar global satış fiyatıdır. İlk olarak ön sipariş ile ürün teslim edilecek ve 17 Eylül 2020 ön sipariş için ilk tarih olacak.

Sony PlayStation 5 konsollunun ilk kesin satışı 12 Kasım'da olarak açıklandı. ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore bu konsolu 12 Kasım'da alacak. Büyük ihtimalle Ülkemizde ve dünyanın geri kalanında Sony PlayStation 5'in satışı 19 Kasım tarihinde gerçekleşecektir.

Tabi Piyasada bir tek oyun konsolu bununan firma Sony değildir. Piyasada Microsoft ile Sony arasında büyük bir savaş olacak var. Xbox Series S (disk sürücüsüz dijital sürüm fiyatı), 299 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğu açıklandı. Ancak Xbox Series X, 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle geliyor. Bu konsolların ilk resmi satışları 10 Kasım'da gerçekleşecek. 

Sony PlayStation 5'in Fiyatı Resmen Açıklandı

Sony PlayStation 5 Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak?

Sony paylaştığı fiyat etiketine göre, PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı Blu-ray disk sürücüsüne sahip olan; 499 Dolar + Vergiler olacak.

Disk sürücüsüz ve daha basit versiyonu olan Dijital versiyonu; 399 Dolar + Vergiler şeklinde gerçekleşecek.

Sony ve Microsoft arasında ana mücadele, Ultra HD Blu-ray (Disk Sürücülü) PlayStation 5 ile Xbox Series X arasında olacak. İlginç bir şekilde, bu iki konsol aynı fiyat etiketine sahip gibi gözüküyor. Spekülasyonlar göre, Xbox PlayStation dan ucuz olacağı üzerineydi. Ancak arada ki fark çok düşük boyutta kaldı. 

Sony PlayStation 5'in Fiyatı Resmen Açıklandı

Sony'nin fiyatlandırmasında bazı ayarlamalar var. PlayStation 4'ün 399 dolarlık bir fiyat etiketi vardı ama şimdi 299 dolara satılıyor. PS5 Pro 399 $ 'lık bir fiyat etiketi ile geliyor ve fiyatı değişmedi. Büyük olasılıkla Sony'nin PlayStation 5 Pro için bir fiyat indirimi veya indirim yapması gerekecek. PS5 dijital sürümüyle aynı fiyat etiketini paylaşması sağlıksız.

Satın almaya karar verdiğiniz PS5 sürümünden bağımsız olarak, aynı dahili özelliklere sahip olduğunuzu unutmamak önemlidir. Bu konsollardaki en büyük fark, bir Disk Sürücüsünün varlığıdır.

Şirkete göre, PlayStation 5 sadece bir kontrol cihazıyla birlikte gönderilecek. Bu, kullanıcıların daha fazla satın almak zorunda kalacağı anlamına gelir. Sony DualSense Kablosuz Denetleyici 69,99 dolara satılacak. PlayStation 5, dört gözle beklemeye değer bazı heyecan verici oyunlara sahiptir.

PS5 fiyatlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu fiyata değer mi? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize belirtin.


Yazarın Diğer Yazıları

Marvel, X- Men Filmi İçin Lady Gaga'nın Peşinde Önceki

Marvel, X- Men Filmi İçin Lady Gaga'nın Peşinde

iPhone bataryası ne zaman değiştirilir? Sonraki

iPhone bataryası ne zaman değiştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.