PlayStation, Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

PlayStation, Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Sony, PlayStation için kapsamlı bir güncelleme paketi yayınladı. PlayStation mobil uygulama üzerinden hem oyun oynarken hem de 15 kişiye kadar sesli sohbet desteği sunacak. Ayrıca, PS5'de çalışmayacak oyunların listesi de yayınlandı.

Konsol üreticileri Sony firması, PlayStation 5 için büyük bir güncelleme yayınladı. Android ve iOS üzerinde üzerinden, PlayStation uygulaması kullanan hayranların, yeni bir görünün ve yeni özelliklerle memnun edecek. Yayınlanan güncelleme birçok yenilik getireceği bildirildi. Bu yenilikler arasında sesli sohbet desteği, kullanıcı arayüzü, PlayStation Mağaza bağlantısı ve daha fazlasını getiriyor. 

PlayStation Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Japon teknoloji devi Sony, kullanıcıların PlayStation oyun konsolunda yalnızca oyun çalıştırmak için kullanmadıkları ortadadır. Modern konsollar sayesinde; arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, diğer oyuncularla yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

Yeni PlayStation uygulaması, iletişimi daha da kolaylaştırmaya yardımcı edecek. Sony teknoloji geliştiricileri, oyun konsolları sayesinde 15 kişiye kadar sesli sohbet olanağı eklediler. Ek olarak geliştiriciler, kullanıcıların oyun oynarken ortak olmalarını düzenleyen yeni bir özellik başlattı.

PlayStation Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

PlayStation Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Ayrıca uygulamanın yeni sürümü sayesinde; oyun dünyasındaki en son olaylardan haberdar olmaya ve isterseniz topluluk bloglarından güncel konuları takip etmeye kadar birçok konuda hızlı bilgiye ulaşabileceksiniz.

Ayrıca, yerleşik Mağazayı kullanarak, konsola dokunmadan oyunlar satın alabilir ve PS4 veya PS5'e rahatlıkla indirebilirsiniz. Son olarak, uzaktan indirmeye ek olarak, PS5'inizde oyunları uzaktan başlatabilirsiniz.

PlayStation 5'te Sadece 10 PlayStation 4 Oyunu Çalışmayacak

Sony, PlayStation 5'in PlayStation 4 oyunlarıyla geriye dönük uyumluluğu konusunda nihayet tüm noktaları ortaya koydu. Bu nedenle beklendiği gibi, tüm oyun kitaplığının (4000'den fazla başlık) %99'u yeni nesil platformda (PlayStation 5) çalışacak. Sadece, 10 PlayStation 4 oyunu yeni versiyon için geçerli olmayacak.

PlayStation 5'i Desteklemeyecek Oyunların Listesi Aşağıdadır:

  • DWVR
  • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  • TT Isle of Man – Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe's Diner

PlayStation 5'te Sadece 10 PlayStation 4 Oyunu Çalışmayacak

Hesapta bulunan PS4 oyunları, mevcut nesil için her zaman olduğu gibi konsol menüsünden görüntülenebilir. Bu, PS Plus abonelik oyunları ve PS VR oyunları için geçerlidir. Bazı oyunlar çeşitli iyileştirmeler alırken, aynı zamanda; daha hızlı yükleme hızı, daha yüksek iyileştirmeler ve daha kararlı kare hızlarına sahip olacaklar. Bazıları dinamik 4K çözünürlüğün yanı sıra PS5 kullanıcı arayüzünün daha sonra tartışılacak olan bir dizi yeni özellikler alacak.

Tasarruflara gelince, Wii-Fi, USB flash sürücü veya bulutlar aracılığıyla PS Plus'a aktarılabilirler. Tüm dünya'nın merakla beklediği PlayStation 5 oyun konsolu 12 Kasım'da satışa çıkacağı bildirilmişti.

Son olarak, PlayStation App platformunu kullanabilmek için öncelikle PlayStation Network – PSN hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Eğer PlayStation Network hesabınız var ise, Play Store ve App Store üzerinde giriş yapabilirsiniz. Ayrıca güncellemenin tüm, Play Store ve App Store'ye kademeli şekilde geleceği bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Corsair iCUE LS100 Detaylı İnceleme | Sağlam RGB LED Şerit Önceki

Corsair iCUE LS100 Detaylı İnceleme | Sağlam RGB LED Şerit

Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek! Sonraki

Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.