Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Google firması, Play Store üzerinde kullanıcılarının daha sağlıklı uygulama seçmesi için “Karşılaştırma” özelliği getirecek. Bu özellik sayesinde, en kullanışlı uygulamaya ulaşmak daha kısa zaman alacak.

Google geliştiricileri, bazı uygulamaların arayüzünü iyileştirmek için hiç durmadan çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Google Play Store platformu üzerinde kullanıcı kolaylığı sunan bazı yenilikleri geliştiriyor.

Google, benzer uygulamaları birbirleriyle hızlı bir şekilde karşılaştırmanıza olanak tanıyan yeni ve kullanışlı bir işlevin ortaya çıkartacağını duyurdu. Uygulama Karşılaştırma sekmesi sayesinde farklı uygulamaları karşılaştırarak en avantajlı ve kullanışlı uygulamayı bulmanıza olanak sağlayacak. Google uygulama karşılaştırma özelliği şuan için video-medya oynatıcı için gerçerli olacak ve bu alanda başarılı olması durumunda, Google ilerde tüm Android platform için karşılaştırma özelliğini sunacaktır.

Google Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Google Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Karşılaştırma, "çevrimdışı oynatma yapabilme yeteneği", "görsel-video kalitesini arttırma" ve "kullanım kolaylığı" gibi birkaç temel parametreler ile kullanıcılarına karşılaştırma hizmeti sunacak. Karşılaştırma özelliği, farklı özelliklere sahip uygulamalar için farklı karşılaştırmalar sunarak kullanıcıların daha verimli olarak uygulamalara ulaşmasını sağlayacak.

Aynı zamanda bu özellik uygulama geliştiricileri içinde avantajlı olacak. Karşılaştırma yeteneği sayesinde, uygulama geliştiricilerin yaptığı yeni mobil uygulamalar, eğer aranan bir yapıya sahipse ön plana çıkacaktır. Şu anda, işlev yalnızca 22.4.28 mağaza sürümünde çalışmaktadır, ancak yakında çoğu kullanıcının kullanımına sunulacaktır.

Google Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Tabi şuan için Google firmasının Android platform üzerinde karşılaştırma kriterlerini hangi şartlara göre belirleyeceğini açıklamadı. Tahminen Google firması, son kullanıcılardan aldığı yorumlar ile uygulama kıyaslaması yapabileceği düşünülüyor.

Söylenene göre, bu özellik uygulama geliştiricilerine bırakılırsa, kullanıcılar için sağlıklı olmayacak. Çünkü, uygulama geliştiricilere daha fazla kazanç sağlamak için kendi geliştirdiği mobil uygulamanın daha iyi ve kullanışlı olduğunu iddia edecek.

Şuan için en önemli bilgi, Google'ın “Karşılaştırma” özelliğini, Play Store üzerinde hizmete sunacağı tarihtir. Ama bu tarih şuan için açıklanmadı.


Yazarın Diğer Yazıları

PlayStation, Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı Önceki

PlayStation, Mobil Uygulamalar İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi Sonraki

Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.