Tam Ekrana Sahip iPhone'lar 2024 Yılında Mı Geliyor?

Tam Ekrana Sahip iPhone'lar 2024 Yılında Mı Geliyor?

Ünlü sızıntıcı, tam ekrana sahip iPhone'ların 2024 yılında tamamen hayatımıza gireceğini bildirdi. Bu dönemde tahmini olarak cihaz serisinin iPhone 16 olacağı bildirildi. Detaylara hep birlikte bakalım!

Apple'ın iPhone ekranındaki çentik boyutunu azalttığı ve genel ekran-gövde oranını artırdığına dair söylentileri şimdiden duyuyoruz. 

Firmanın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde kalın bir çentik yerine ekranda daha ufak bir kamera alanı oluşturması bekleniyor. 

Doğal olarak, firmanın önümüzdeki yıllarda sensörleri ve selfie kamerasını içeren alanı daha da kırpması beklenebilir. 

Buna dayanarak, tanınmış bir analist, gerçek bir tam ekrana sahip olan, iPhone 16'nın ne zaman geleceği konusunda ufak bilgiler paylaştı. Gerçek tam ekranlı iPhone 2024'te Piyasaya Sürülebilir.

Tam Ekrana Sahip iPhone'lar 2024 Yılında Geliyor

Tam Ekrana Sahip iPhone'lar 2024 Yılında Geliyor

Analist Ming-Chi Kuo, son tweetinde, herhangi bir kesintisi olmayan ve “gerçek bir tam ekran” olan bir iPhone'un er ya da geç geleceğini belirtti. 

İPhone'ların adlandırma takma adıyla devam edersek, iPhone 16 serisinin 2024'te geleceğini görebiliriz. 

O yıl iPhone'ların, tüm sensörleri ve kamerayı tamamen gizleyecek ve kullanıcılara gerçek bir tam ekran deneyimi sunacak olan ekran altı Face ID'ye geçeceğini de sözlerine ekliyor. 

Kuo, ekran altı kamera teknolojisinin bu ayın başlarında geleceğini tahmin ediyor. Ancak, 2024'te dört iPhone 16 modelinin hepsinde bu özelliğe yer verilmeyecek.

Kuo, özellikle, üst düzey iPhone'ların ekran altı kamera teknolojisini alacağını söylüyor. Bu, özelliğin iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max ile sınırlı olabileceği anlamına da gelebilir.

Tam Ekrana Sahip iPhone'lar 2024 Yılında Geliyor

Apple, 2024'te iPhone 16 İçin daha büyük planlara sahip olabilir. Ayrıca Kuo, düşük ışık koşulunun ön kamera kalitesini engelleyebileceğini belirtiyor. 

Bu, kameranın kalite iyileştirmeleri için büyük ölçüde ISP'ye ve algoritmalara güvenebileceği anlamına gelir.

İlginç bir şekilde, 2024'te tam ekran iPhone 16 da tamamen portsuz olabilir. Gelen raporda, portsuz bir iPhone birkaç yıl sonra olabilir, bu da aynı 2024 yılı anlamına geliyor. 

Firma, kullanıcıları zaten kablosuz güvenilirliği destekleyen Apple Watch, AirPods ve MagSafe kullanmasını istiyor.


Yazarın Diğer Yazıları

İnsanları Teknolojik Bir Hale Getirecek Akıllı Lenslerin Sağlayacağı Değişimler Önceki

İnsanları Teknolojik Bir Hale Getirecek Akıllı Lenslerin Sağlayacağı Değişimler

HP, Katlanabilir Bilgisayarları 2023 Yılında Piyasaya Sürecek! Sonraki

HP, Katlanabilir Bilgisayarları 2023 Yılında Piyasaya Sürecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.