Telefonunuzu Öldüren 11 Kullanım Hatası


Küçük akıllı cihazlarımızı yanıbaşımızdaki herşey kadar seviyoruz ve onların uzun yaşamalarını ve günlük yaşamlarımızda yardımcı olmalarını gerçekten istiyoruz. İşte tam da buna sahip olmak için kaçınmak isteyeceğiniz bazı şeyler.

Normal bir günde yaptığımız küçük şeyler, akıllı telefonlarımızı çeşitli şekillerde etkileyebilir ve örneğin Samsung Galaxy Note 7 olayı gibi gerçek sonuçlar doğurabilir. Telefonunuzun üzerinizde patlamaması için işte hatırlamak isteyebileceğiniz bazı basit kurallar.

Telefonunuzu Öldüren 11 Kullanım Hatası


1
Tuhaf kaynaklardan tuhaf Kendin Yap işlemlerini uygulamak
Hepimiz en azından bir kez YouTube'da bununla ilgili bir video izledikten sonra bir şeyler yapabileceğimize inandık. Bununla birlikte, güvenilmez kaynaklar bize yardımcı olduğu kanıtlanmamış, ancak telefonunuza görsel veya başka şekilde doğrudan zarar verebilecek "cankurtaran saldırıları" ile tekrar tekrar darlar.

2
Aşırı ısınmasına neden olacak bir pencereye veya masaya bırakmak
Evet, bir pencereden geçen güneş ışığı bile telefonunuzu aşırı ısınmasına neden olabilir. Cihazınız gözle görülür bir şekilde değiştirmeyecek olsa da, aşırı ısınma telefonun piline ve üretkenliğine sert bir darbe vurur - sistemin çipine bile zarar verebilir.

3
Dikkatsizce fişe takmak
Hiç uyumadan önce telefonunuzu yarı açık gözle şarja takarken, USB fişini dikkatsizce ve zorla itmeye çalıştığınız oldu mu? Bu, şarj cihazınızın ömrünü kısaltır. Elektrik bağlantıları bizim algıladığımızdan çok daha hassastır.

4
Telefonun kendisi tarafından istendiğinde yazılımı ve aygıt yazılımını güncellememek
Telefonunuzun "gövdesi" olarak görev yapan donanım ve onun beyni ve ruhu olarak hizmet veren yazılımdır. Güvenilir olmayan kaynaklardan yazılım indirmek telefonun arızalanmasına, kapanmasına veya tüm kişisel bilgilerinizin bilinmeyen bir kişiye aktarılmasına neden olabilir.

5
Telefonunuzun içini temizlememek
Telefonunuzun içini temizlemekten kaçınmayın - ceplerinizdeki ve çantalarınızdaki tonlarca toz ve küçük çöp ve kir, telefonunuza girebilir ve cihazın iç işleyişini kesintiye uğratabilir (örneğin, yavaşlatmak gibi). Teknolojiyle baş etmekte kötüyseniz, bir uzmandan yardım isteyin.

6
Telefonunuzu sokakta elinizde tutmak
Kelimenin tam anlamıyla, geçen yıl çalınan iPhone'ların %40'ı, sahipleri sokakta hoparlörle konuşurken çalındı. Kalabalık bir caddede olduğunuzda dikkatli olmanız ve konuşmak için kulaklık kullanmanız kesinlikle gereklidir.

7
Kılıfsız şekilde bir çantaya koymak
Kılıf sadece bir moda ifadesi değil, aynı zamanda telefonunuzu çantanızın altında biriken kir ve parçacıklarla doldurulmasına karşı korumaya gerçekten yardımcı oluyor. Telefonunuzun iç kısmıyla karıştırılan tüm bunlar, cihazın aşırı ısınmasına ve arızalanmasına neden olabilir.

8
Orijinal pili ucuz, sahte bir pille değiştirmek
Telefonun pili, telefonun “kalbidir” - motorudur. Telefonunuzu onarıma götürürseniz, servisin ne tür bir pil koyacağını dikkatlice kontrol edin - bu donanımın orijinal parçası değilse, telefonunuzun kullanım ömrü önemli ölçüde kısalacaktır.

9
Tak-çıkar şarj cihazları ve kulaklıklar
Elektrik gücündeki farklılık ve bir şarj cihazının ucuz yapımından dolayı bir cihazın bazen alev alabileceği bildirildi. Ancak yeterli sayıda kişi, taklit kulaklık kullandığınızda bunun telefon yuvasına sonsuza kadar zarar verebileceğini bilmiyor. Bunun nedeni, jak ve fişin boyutlarındaki küçük farklılıklardır.

10
Telefon boşluklarını temizlemek
Hiç kimse telefonlarının tozlu olmasını istemez - performansı yavaşlatır ve telefonun aşırı ısınmasına neden olur. Ancak, telefonunuzu temizlemek için profesyonel yardım veya geleneksel yöntemler kullanın (temizleyici vb.), Çünkü içine hemen hemen her şey koymak telefonunuzun yuvalarını ve hassas kısımlarını mahvedecektir.

11
Telefonu arka cebinizde taşımak
Sahiplerinin arka ceplerinde bükülen iPhone 6'ların nasıl bozulduğunu hatırlıyor musunuz? Bu, herhangi bir ince akıllı telefonun başına gelebilir. Ancak buna ek olarak, telefonunuzu arka cebinizde tutmak, herhangi bir yerde veya sadece otururken telefonun çalınma ve hasar görme olasılığını artırır.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Apple AirPod'larınızdan En İyi Şekilde Yararlanmanız için 13 İpucu

Sonraki

Yaygın TV Sorunları için Kolay Çözümler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.