TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı

TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından TikTok, Sony Music Entertainment ile yeni bir lisans anlaşma yaptığını açıkladı. Bu anlaşma ile TikTok, müzik piyasasında önemli bir adım atmış oldu.

Sosyal medya uygulaması olarak, özellikle son dönemde oldukça popüler bir konuma ulaşan TikTok, Sony Music Entertainment ile yeni bir anlaşması yaptığını bildirdi. TikTok'un, Sony Music Entertainment ile yaptığı anlaşma doğrultusunda, Beyonce ve Travis Scott gibi dünyaca ünlü binlerce sanatçının şarkılarına erişebililecek. Yapılan bu anlaşma ile dünyanın en büyük ikinci plak şirketi grubu ile popüler kısa video uygulamaları arasındaki bağı derinleştirecek.

TikTok ve Sony Music anlaşması ile, TikTok müşterilerinin Sony Records'un şarkılarını kullanmaya devam etmesini sağlayacak. Yapılan anlaşma doğrultusunda, yeni yetenekler belirlemek içinde Sony şirketi ile yakın işbirliği içinde olunacak.

Bazı kaynaklardan gelen bilgiye göre, TikTok'un Sony Music ile yaptığı lisans anlaşması, Sony şirketinin ücretlerini önemli ölçüde arttıracağı bildirildi. Ancak iki şirket, sözleşmenin detayları hakkında kamuoyuna net bir açıklama yapmadı.

TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı

TikTok, Hala ABD Yasakları İle Mücadele Ediyor

Her iki şirket de sözleşmenin yenilenmesi için aylardır pazarlık yapıyor. Müzakere dönemlerinde Çinli üretici, ABD hükümetinin yasak tehdidiyle başa çıkmak zorunda kaldı. Hatta 100 milyondan fazla kullanıcıyla görüşmeleri yavaşlatmak zorunda kaldı. Ancak, kısa video uygulaması için biraz umut var gibi görünüyor. Cuma günü, ABD'de bir federal yargıç, hükümetin TikTok'un Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanımını engellemeyi amaçladığı bir dizi kapsamlı kısıtlamayı engelledi.

TikTok, büyüleyici müzik video döngüsü oynatımını sağlayarak, dünya çapında yaklaşık 700 milyon kullanıcıya sahip bulunmaktadır. Uygulama, plak şirketlerinin şarkılarını genç ve nüfuzlu müzik dinleyicilerinin önüne koyarak kitlesini genişletmektedir.

TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı

Büyük plak şirketleri, müziklerini TikTok'tan çıkarma konusunda isteksizler ve sosyal medya uygulamasının dünya çapında sanatçılar için en önemli tanıtım platformlarından biri haline geldiği söylemektedirler.

Müzik endüstrisi, TikTok uygulamasının yeni yetenekler çıkarma potansiyelini fark etti. Sony Music'in şirketi, yeni çıkan müzik eserleri için pazarlama kampanyaları oluşturmak üzere TikTok ile yakın ilişkiler kuruyor.

TikTok artık YouTube, Facebook, Spotify, Apple ve Amazon ile aynı boyuta sahiptir. Müzik endüstrisindeki en önemli tanıtım platformlarından biri haline gelmiştir. Ayrıca şirket Warner ve Universal gibi ABD'nin en büyük müzik platformları ile de anlaşma yapmak istiyor. Bu konuda görüşmelerinin devam ettiği gelen haberler arasındadır.

Sony Music, Warner ve Universal  gibi büyük şirketler, ABD'nin müzik piyasasının önemli bir bölümüne oluşturmaktadırlar. Bu yüzden TikTok hem ABD pazarında daha da büyümek, hemde ABD'de kabul görmek için bu üç müzik firması ile anlaşma yapmayı oldukça önemsiyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Çok bilinmeyen 10 ilginç, beyin yakan film Önceki

Çok bilinmeyen 10 ilginç, beyin yakan film

Quentin Tarantino'ya göre en iyi 20 film Sonraki

Quentin Tarantino'ya göre en iyi 20 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.