Çok bilinmeyen 10 ilginç, beyin yakan film

Çok bilinmeyen 10 ilginç, beyin yakan film

"Shutter Island" veya "Fight Club" ı o kadar çok gördüyseniz neredeyse ezbere biliyorsunuzdur, yeni bir beyin yakan başyapıt aramaya gerek yok. Biz sizler için o işi hallettik!

Çok bilinmeyen 10 ilginç, beyin yakan film


1
Exam
Kapalı bir alanda birkaç yabancıyı toplayın, onları zor koşullara sokun, zamanlarını ve hedeflerine ulaşma yollarını sınırlayın - basit ama mükemmel. Başarılı ve prestijli bir iş için 8 aday - sadece biri geçecek. Her birinin yalnızca bir soruyu yanıtlaması gerekir. Ama hangi soru ...

2
The Best Offer - La migliore offerta
Bir gün ünlü bir güzel sanatlar uzmanı, malını değerlendirmesi için kendisine yalvaran gizemli bir kadınla tanışır. Film sırasında cevap yakın görünüyor ama öyle değil. Bu film günlerce düşünmenizi sağlayacak.

3
Now You See Me
The Four Horsemen, şovları her zaman bir kare as ve inanılmaz soygunlar içeren illüzyonistlerdir. Elbette bu onların hilelerinin yardımıyla geliyor. Film sırasında en küçük ayrıntıya kadar hızlı tempolu aksiyonu takip edeceksiniz. Filmde uyanık kalmanız çok önemli. Çözüme ne kadar yaklaşırsak, o kadar çok dikkat göstermemiz gerekir.

4
Who Am I
Dövüş Kulübü hayranıysanız, bu film tam size göre. Ana kahraman genç bir bilgisayar ustasıdır, ama gerçek dünyada hiç kimse değildir. Aksini gördükten sonra hayatı büyük ölçüde değişir. Hızlı geçişler, izleyicinin kahramanın gerçekte kim olduğunu anlama arzusunu yoğunlaştırır.

5
All Good Things
Gizemli ortadan kaybolma, geçmişin sırları, aklının başında olduğundan şüphelenilen kahraman, entrikalar ve güzel bir romantik hikaye. Bunların hepsi, ardında tuhaf bir tat bırakan ilginç ve esrarengiz bir filmde buluşuyor. Ancak, bu türdeki tüm filmlerin (gerçek olaylara dayanan) bu özelliğe sahip olduğu görülüyor.

6
The Double
Simon mütevazı bir adamdır. İş arkadaşları ve hayallerinin kızı onu görmezden gelmektedir. Bir gün ofiste James belirir - karizmatik ve kendine güvenen ... Simon'ın ikizi. Zavallı adamın hayatını yavaş yavaş çalmaya başlar. Bu film, aynı derecede büyüleyici bir roman olan Fyodor Dostoevsky'nin 'The Double' uyarlaması olduğu için izlemeye değer. Bizdeki versiyonu da rahmetli Kemal Sunal'ın "İyi Aile Çocuğu" filmi olabilir

7
Timecrimes - Los cronocrímenes
Hector sıradan bir adam ve hayatından memnundur. Bir akşam, açıklanamaz bir şekilde ormanda bir zaman makinesi bulur. Amerikan sinemasından sıkıldıysanız, zamansal paradoksa başka bir bakış açısı sunan zaman yolculuğunu anlatan düşük bütçeli bir İspanyol filmi kesinlikle iyi gelecektir.

8
Gone Girl
Gone Girl, bir erkek ve bir kadın arasındaki ilişkilerin ne kadar zor olabileceğinin hikayesine dayanan bir gerilim. Kahramanın karısı açıklanamaz bir şekilde ortadan kaybolur ve bu gizemi çözerek hoş olmayan sırlarını açığa çıkarması gerekir.

9
Cube
Daha sonra benzer bir fikir akla gelse bile, bilinen ilk 'hermetik gerilim' Cube'ydi. Birkaç kişi tehlikelerle dolu garip bir yere girer ve bir çıkış yolu bulmaya çalışır. Bu, düşük bütçenin bir filmin büyük bütçeli filmleri geçmesini engellemediği ender örneklerden biridir.

10
Ex Machina
Filmin atmosferi gizem, sırlar ve teknolojiyle doludur. Genç bir programcı, yapay zekaya sahip dişi bir robotu bir hafta boyunca test ediyor. Sonuç olarak, bu bir 'akıl oyunu' filmi. Kazanan kim olacak? Esas soru bu.

Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi, Geliştiriciler Konferansında MIUI 13'ü Tanıtacak! Önceki

Xiaomi, Geliştiriciler Konferansında MIUI 13'ü Tanıtacak!

TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı Sonraki

TikTok, Sony Music İle Lisans Anlaşması Yaptı

Yorumlar

  • Bu filmleri nasıl "Çok Bilinmeyen" diye tanımladınız çok merak ediyorum. Herhalde Afrikanın balta girmemiş ormanlarından bir arkadaş belirledi listeyi...

  • 10 filmin 6 tanesi güzel gişe yapmış filmler. Neresi bilinmiyor hocam bunların? Oldu olacak Matrix, 13th Floor'u falan da ekle listeye

  • bunlar mı bilinmiyor :d


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.