Trump, Twitter Hesabını Açtırmak İçin Dava Açtı

Trump, Twitter Hesabını Açtırmak İçin Dava Açtı

Eski ABD başkanı Trump, hesabına yeniden erişim sağlamak isteyen Twitter'a dava açtı.

Twitter, Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçilerinin Kongre binasına saldırıları hakkında paylaştığı tweetlerden sonra "şiddeti daha fazla kışkırtma riski nedeniyle" 9 Ocak'ta Trump'ı platformundan kalıcı olarak uzaklaştırmıştı. 

Facebook ise 4 Haziran'da Trump'a iki yıl uzaklaştırma cezası verdi ve 2023'te durumu yeniden değerlendireceğini söyledi. 

Trump, 7 Temmuz'da Twitter ve Facebook hesaplarına yeniden erişim sağlamak için dava açmayı planladığını duyurmuştu. 1 Ekim'de bu planını gerçekleştirerek Twitter'a dava açtı. Ayrıca Trump, Federal Yargıçtan 88 milyon takipçili Twitter hesabının geçici olarak eski duruma getirilmesini talep etti.

Verge, Twitter'ın Trump'ı yasaklama kararının ilk değişiklik haklarını ve sosyal medya şirketlerinin politikacıları platformdan atmasını engelleyen yeni bir Florida yasasını ihlal ettiğine dair devam eden davanın bir kopyasını yayınladı.

Dava, "Davalı, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski bir Başkanı olan Davacıyı sansürlüyor" iddiasıyla sürüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Electronic Arts Oyunları GeForce Now Kütüphanesine Ekleniyor Önceki

Electronic Arts Oyunları GeForce Now Kütüphanesine Ekleniyor

Dota 2 Turnuva Biletleri İade Edildi Sonraki

Dota 2 Turnuva Biletleri İade Edildi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.