Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

Twitter, uzun zamandır iOS, Android ve Web kullanıcıları için sorun olan “Kaybolan Tweetler” sorunu, Apple iOS kullanıcıları için çözdüğünü açıkladı. Android kullanıcıları için düzeltmenin yakında geleceği açıklandı.

Sosyal medya platformlarında yaşanan sorunlar, uzun zamanda konuşulan ana konulardan biri haline geldi.

Özellikle Instagram ve Facebook gibi birinci sınıf platformlar birçok hatayı yanında getiyor. Bu kervana Twitter'da eklenmişti.

Şirket yaptığı açıklamaya göre, sayfalar arasında gezinti yaparken otomatik olarak sayfanını yenilenmesi, kişinin okuduğu bir paylaşımı bir anda kaybolması neden olan ana sorunları, iOS üzerinde düzelttiğini açıkladı.

Kullanıcılar, yaşanan bu hataların cihaz ayrımı yapmadığını ve iOS, Android ve web kullanıcılarını etkilediği bildirildi.

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

Şirket bu sorunu 2021 yılının Eylül ayında ele almaya başlamıştı ve bunu sinir bozucu bir deneyim olarak kabul etti. Twitter kullanıcılarına her fırsatta, bu sorunu değiştirmek için çalıştığını söyledi. 

Twitter, "Önümüzdeki iki ay boyunca, kaybolmamaları için size Tweetleri gösterme şeklimizde güncellemeler sunacağız" şeklinde açıklamada bulundu.

iOS uygulaması için Çarşamba günü kullanıma sunulan güncelleme, 15 Kasım'da Twitter'ın web sürümü için yapılan düzeltmenin ardından geldi.

Kaybolan Tweet deneyimine yönelik bir güncelleme web kullanıcıları içinde aktif oluyor.

Artık yeni Tweet'lerin ne zaman gönderileceğini seçebilirsiniz. Bunun için “Zaman çizelgenize yükleyin ve üstteki Tweet sayaç çubuğunu tıklayın" şeklinde bir açıklama yapıldı.

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

Düzeltmeden önce, devam eden bir sohbete yanıtlar eklendiğinde tweet'ler kaybolacaktı, çünkü bu, zaman çizelgesindeki mevcut tweet'leri yukarı itecekti. 

Tweet'lerin okuma sırasında kaybolmasını önlemek için iOS'ta bazı güncellemeler yaptı. Artık bir Tweete bakmak için zaman çizelgenizi kaydırmayı durdurduğunuzda, olduğu yerde kalmalıdır.

Düzeltmenin Android'e ne zaman geleceğini soran bir Twitter kullanıcısına yanıt veren Twitter Destek Ekibi, bu deneyimi Android'de de değiştirmek için çalıştığını söyledi. Ancak Android kullanıcıları için bu düzeltmenin ne zaman geleceği açıklanmadı.

Yeni değişiklikler, Twitter'ın bu yıl sunduğu Super Follows, Spaces, haber bültenlerine abone olmayı kolaylaştıran yeni bir buton ve Twitter Blue aboneleri için popüler makalelerin bir özetini içeren bir dizi özelliğe katılıyor. 

Ücretli bir hizmet olan Twitter Blue, bu yılın Haziran ayında hizmete girdi.


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 14: Tasarımı ve Özellikleri Hakkında Sızıntılar Ortaya Çıktı Önceki

iPhone 14: Tasarımı ve Özellikleri Hakkında Sızıntılar Ortaya Çıktı

Roblox, konferansına sahte Sonraki

Roblox, konferansına sahte "terör" ihbarında bulunan Youtuber'a dava açtı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.