Roblox, konferansına sahte "terör" ihbarında bulunan Youtuber'a dava açtı

Roblox, konferansına sahte

Davada, oyundan uzun zaman önce uzaklaştırılan, YouTuber Benjamin Robert Simon'ın bir siber çeteye liderlik ettiği iddia edildi.

Roblox Corporation, Ruben Sim adında YouTube kanalı olan Benjamin Robert Simon adlı oyuncunun platformunu terörize etmeye çalıştığını iddia ederek dava açtı.

Simon, oyundan yıllar önce yasaklanmış durumda ancak oyuna erişebilmek için başka oyuncular tarafından oluşturulan hesapları kullanıyor ve bu hesapları çalıyordu. Simon'ın oyundan yasaklanma sebepleri arasında "ırkçı ve homofobik hareketler kullanmak, oyunculara cinsel tacizde bulunmak, kullanıcıları taciz etmek ve sisteme çıplak fotoğraflar yüklemek" bulunuyor.

Açılan davada Simon'ın "Roblox'a ve kullanıcılara zarar vermek için planlanan yasa dışı eylemlerde bulunduğunu ve insanlara bu eyleme katılmaları için teşvik ettiği" iddiası yer alıyor. Roblox, şirkete verilen zararın karşılanması için beş suçlama yaparak Simon'dan 1,6 miyon dolar değerinde tazminat talep ediyor.

Simon'un San Francisco'da yapılan Roblox Geliştiriciler Konferansına sahte "terör ihbarı" etkinliğin geçici olarak durdurulmasına yol açmıştı. Roblox bütün konferansı araştırmanın ve güvence altına almanın şirkete 50.000 dolara mal olduğu belirtiyor.

Ayrıca Simon, 2018'de YouTube genel merkezine yapılan silahlı saldırının tartışıldığı dönemde "birisi aynı saldırıyı Roblox'a yapana kadar bekleyin" dediği iddia edildi.

Roblox'un yaklaşık dört gün kapalı kalması bu davayla bir bağlantısı var mı merak ediliyor.

 


Kaynak: https://www.polygon.com/22799362/roblox-sues-banned-cybermob-leader-for-terrorizing-the-platform-its

Yazarın Diğer Yazıları

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü Önceki

Twitter, iOS kullanıcıları İçin Kaybolan Tweet'ler Sorununu Çözdü

ABD Savunma Bakanlığı UFO'ları İncelemek İçin Yeni Kurul Topladı Sonraki

ABD Savunma Bakanlığı UFO'ları İncelemek İçin Yeni Kurul Topladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.