Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

iOS uygulamasına yeni bir Twitter arama butonu eklenerek belirli bir kullanıcının tweet'lerinde arama yapmayı kolaylaştıracak özellik geliştirdiği açıklandı.

iOS'taki Twitter kullanıcıları, bireysel bir kullanıcının tweet'lerini aramayı kolaylaştıracak bir özellik geliştirildiği bildirildi.

Twitter uygulaması için hazırlanan yeni bir hesap sayfasında yer alan bir kutucuk sayesinde, istediğiniz hesapta gönderdiğiniz Tweetleri kolayca bulmanıza olanak sağlayacak.

Uzun zamandır kullanıcılar, hesaplarında belirli bir tweet aradıklarında manuel olarak o tweeti araması gerekiyordu. Bu süreç şüphesiz hantal ve zaman alıcıydı.

Twitter'ın en son geliştirdiği özellik sayesinde, aradığınızı bulana kadar profili aşağı kaydırmak yerine bazı kullanıcıların tweet'lerini kolayca aramanıza izin verecek.

Bu "Tweetleri Ara" özelliği, belirli iOS cihazlarda kullanıma sunuluyor, ancak tüm iOS kullanıcılarının buna erişmesi zaman alacak. 

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

Android'e veya web sürümüne ne zaman geleceğine dair bir tahmin yok, ancak yakında gelmesi bekleniyor. XDA Developers, Twitter'ın iOS sürümünde kullanıma sunulacağını söyledi.

Yeni özellik ile tek yapmanız gereken aradığınız tweet'leri bulmak için uygun anahtar kelimeleri kullanmak. Yani bu süreçte anahtar kelime belirlemek önemli nokta olacak.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra'ya göre bu özellik, profili aranan veya tıklanan bir kullanıcının (kapak fotoğrafının olduğu yer) başlığının hemen üstünde, sağ üst köşede görülen yeni bir büyüteç simgesi içeriyor. 

Bu simgeye tıklayın ve anahtar kelimeleri yazın ve “Ara”ya tıklayın, ardından aradığınızı bulana kadar girdiğiniz anahtar kelimeleri içeren tweetleri kaydırın.

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

Twitter, genellikle yeni özellikleri sınırlı sayıda kullanıcıya sunarak test eder, ancak bu özellik hızlı bir şekilde birçok kullanacının hizmetine sunulacak gibi görünüyor.

Arama sonuçları geliştirmek sadece Twitter'ın geliştirdiği bir özellik değildir. Örnek vermek gerekirse, Google firması kullanıcıların tam olarak aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak için Google Drive'daki sonuçları filtreleme teknolojisi getirdiğini açıklamıştı.


Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi Loop LiquidCool Teknolojisi ile Isınma Sorununu Çözmüş Olacak! Önceki

Xiaomi Loop LiquidCool Teknolojisi ile Isınma Sorununu Çözmüş Olacak!

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Sürekli Değişmesinin Sebebi Nedir? Sonraki

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Sürekli Değişmesinin Sebebi Nedir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.