WhatsApp; Güvenlik Kodunun Sürekli Değişmesinin Sebebi Nedir?

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Sürekli Değişmesinin Sebebi Nedir?

WhatsApp, çoklu cihaz özelliğini hızlı bir şekilde başlattığı için güvenlik kodunun sürekli olarak değişmesinin normal olduğu bildirildi. Bu durum, sadece uçtan uça şifreli olan yazışmalar için geçerli olacağı bildirildi.

WhatsApp; Android ve iOS kullanıcıları için çoklu cihaz özelliğini kullanıma sunuyor, bu nedenle birçok kullanıcının güvenlik kodlarının değiştiği söyleniyor. 

Peki güvenlik kodunun değişmesi ne anlama gelebilir? WhatsApp'a göre, çoklu cihaz özelliğinin beklenenden daha erken gelmesi nedeniyle, güvenlik kodu değişikliği sürekli bir şekilde yaşanabileceği bildiriliyor. 

Çoklu cihaz özelliği, kullanıcıların telefonun bağlanmasına gerek kalmadan en fazla dört cihaza aynı anda bağlamasına olanak tanır.

WhatsApp ile ilgili tüm güncellemeleri takip eden Wabetainfo, bir tweet'te, mesajlaşma uygulamasının, kullanıcı hesabı yeni bir telefonda yeniden kaydettirdiğinde güvenlik kodu değişiklikleri hakkında bildirim göndermeyi planladığını kaydetti. 

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Değişme Sebebi Nedir?

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Sürekli Değişmesinin Sebebi Nedir?

Bir başka teknoloji uzmanı, çoklu cihaz özelliği sayesinde kullanıcıların cihazlarına bağlandığında, WhatsApp kullanıcılara bir bildirimde bulunmayacağını söylüyor.

Her sohbetin benzersiz bir güvenlik kodu vardır ve kişilerinize gönderdiğiniz mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için kullanılabilir. 

Sizin ve bir kişi arasındaki uçtan uca şifreli sohbetler, o sohbete gönderdiğiniz aramaların ve mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için kullanılan kendi güvenlik koduna sahiptir. Bu kod iletişim bilgilerinde bulunabilir.

Hem QR kodu hem de 60 haneli bir sayı olarak bu kodlar her sohbete özeldir ve sohbete gönderdiğiniz mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için her sohbetteki kişiler arasında karşılaştırılabilir.

WhatsApp; Güvenlik Kodunun Değişme Sebebi Nedir?

Zaman zaman, sizinle başka bir kişi arasındaki uçtan uca şifreli sohbetlerde kullanılan güvenlik kodları değişebilir. Bunun nedeni muhtemelen sizin veya kişinizin WhatsApp'ı yeniden yüklemesi, telefon değiştirmesi veya eşleştirilmiş bir cihaz eklemesi veya kaldırmasıdır.

Özelliğin yalnızca uçtan uca şifreli bir sohbetteki bir kişi için mevcut olduğunu unutmamak önemlidir.

  • WhatsApp Ayarları'nı açın.
  • Hesap > Güvenlik'e dokunun.
  • Güvenlik Bildirimlerini Göster'e dokunarak güvenlik bildirimlerini etkinleştirebilirsiniz.

Çoklu cihaz özelliğiyle ilgili bir başka güncelleme yayınlandı. Kullanıcılar artık telefonlarının WhatsApp web'e giriş yapmasını gerektirmeyecek. 

Şu andan itibaren, birincil cihazınızın bilgisayarın yanında aktif bir internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. Bağlantı kesilirse, WhatsApp web'e erişiminizi kaybedersiniz. 


Yazarın Diğer Yazıları

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor Önceki

Twitter, iOS'ta Tweet'leri Aramanıza İzin Veren Bir Özellik Başlatıyor

İşte bu hafta çıkacak oyunlar (8 - 14 Kasım) Sonraki

İşte bu hafta çıkacak oyunlar (8 - 14 Kasım)

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.