Twitter, Slack Uygulamasının Rakibi Quill'i Satın Aldı

Twitter, Slack Uygulamasının Rakibi Quill'i Satın Aldı

Twitter direkt mesajlar başta olmak üzere, mesajlaşma hizmetlerini daha iyi geliştirmek için Slack benzeri Quill'i satın aldı. Twitter hızlı bir şekilde Quill uygulamasını kapattığını da açıkladı.

Sosyal medya hizmeti Twitter, kurumsal müşteriler için Slack veya Microsoft Teams ile rekabet eden bir anlık mesajlaşma hizmeti geliştiren Quill platformunu satın aldı.

Twitter uygulaması, şubat ayından beri Quill platformunu satın alacağını söylüyordu. Bu süreç Twitter için bitmiş oldu.

Sosyal medya devi tarafından yapılan bu kurumsal eylem, Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in CEO pozisyonunu Parag Agrawal'a devretmesinden yaklaşık iki hafta sonra gerçekleşmesi, şirketin yeni adımları olarak algılandı.

Dolayısıyla bunun Agrawal liderliğindeki ilk Twitter satın alımı olduğu söylenebilir. Twitter'ın Quill'i satın almak için ne kadar para ödeyeceği açıklanmadı. Ancak Twitter'ın bu süreçte büyük rakamlar ödemiş olacağı söyleniyor.

Twitter, Slack Uygulamasının Rakibi Quill'i Satın Aldı

Twitter, Slack Uygulamasının Rakibi Quill'i Satın Aldı

Açık olan, Quill ve Twitter iş birliğinin herkes için çok daha etkili ve kullanışlı yeni bir iletişim özelliği yaratacağını iddia ediyorlar.

Quill platformu, "Twitter ile birlikte, sanal iletişimi herkes için daha anlamlı ve etkili hale getirme hayalimizin peşinden gitmeye devam edeceğiz" dedi.

İki taraf, gelecekteki iş birliği planlarını daha ayrıntılı olarak açıklamadı. Twitter ve Quill arasındaki iş birliğinin sonucu olan yeni doğrudan mesaj (DM) özelliğinin ne zaman başlayacağı açıklanmadı.

Bununla birlikte, kesin olan bir şey var ki, bu satın almayla birlikte Quill, 11 Aralık'tan itibaren platform hizmetlerini kapatacağını söyledi. Bu arada, Quill çalışanları bu kurumsal eylemin ardından Twitter ekibine katılacak.

Twitter, Slack Uygulamasının Rakibi Quill'i Satın Aldı

Twitter ile anlaşan Quill, kullanıcıların bilgilerini dışa aktarım konusunda nasıl bir yol izleyeceğini anlattı. Bu nedenle genel kanallarda mevcut olan mesajlara ulaşmak mümkün olacak.

Özel mesajlarda ve kanallada mevcut olan mesajların dışa aktarılması artık mümkün olmayacak. Ayrıca aktif şekilde bu uygulamayı kullanan kişiler ödemelerini geri alabileceği söyleniyor.

Genel mesajlarını dışa aktarmak isteyen kullanıcılar https://app.quill.chat/settings üzerinde hareket edebilecek. Buradan adımları takip ederek dışa aktarım sürecini tamamlayabilirsiniz.

Quill plaftormu ilk olarak geçtiğimiz Şubat ayında hizmete başladı. Uygulama, ödeme platformu Stripe'ın eski yaratıcı direktörü Ludwig Petterson tarafından kuruldu.

Slack gibi, bu platform da iş amaçlı sohbet hizmetlerine odaklanır. Kullanıcılar mesaj gönderebilir veya belge paylaşabilir. Satın almanın ardından Petterson, Oji Udezue komutasındaki Twitter Konuşma ekibine katılacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Ubisoft, Oyun İçi NFT Öğeleri Getiriyor Önceki

Ubisoft, Oyun İçi NFT Öğeleri Getiriyor

E-posta işlemlerinizi kolaylaştıracak 10 Gmail ipucu ve aracı Sonraki

E-posta işlemlerinizi kolaylaştıracak 10 Gmail ipucu ve aracı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.