WhatsApp, 1 Kasım'dan İtibaren Bazı iOS ve Android Telefonlarda Çalışmayacak!

WhatsApp, 1 Kasım'dan İtibaren Bazı iOS ve Android Telefonlarda Çalışmayacak!

Andorid veya iOS fark etmez, 1 Kasım'dan itibaren eski telefonunuzda WhatsApp uygulaması çalışmayacak.

Akıllı telefon markaları, eski model cihazlarına destek vermeyi kesmektedir. Şimdi de WhasApp uygulaması, eski işlemci kullanan bazı akıllı telefonlar da kullanılmayacağı açıklandı.

WhatsApp'ın 1 Kasım'dan itibaren eski iOS ve Android cihazlarda çalışmayı bırakacağı bildirildi.

Her yıl bu tür söylentiler ortaya çıkıyor ancak bu sefer WhatsApp, SSS sayfasında bazı eski cihazların mesajlaşma uygulaması için desteğini kaybedeceğini ve şirket tarafından güncellendi.

Ayrıca kullanıcılara uygulamalarını güncellemelerini veya uyumlu bir cihaza geçmelerini tavsiye etti.

WhatsApp, SSS sayfasındaki mesajlaşma uygulamasının yalnızca iOS 4.1 ve daha yeni sürümlerde çalışan Android telefonlarda çalışacağını güncelledi. 

WhatsApp, 1 Kasım 2021'den itibaren iOS 4.0.4 ve daha eski sürümleri çalıştıran Android telefonları artık desteklemeyecek.

Doğrulama işlemi sırasında SMS veya arama alabilen Android cihazları destekleyecektir. iOS 4.0.4 ve daha eski sürümlerde çalışan bir telefonunuz varsa ve telefonunuz en son Android 11 ile uyumlu değilse, telefonu değiştirmekten başka seçeneğiniz kalmaz.

WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren Bazı iOS ve Android Telefonlarda Çalışmayacak!

WhatsApp, 1 Kasım'dan İtibaren Bazı iOS ve Android Telefonlarda Çalışmayacak!

Benzer şekilde WhatsApp, iOS 9 ve daha eski sürümlerde çalışan iPhone'lar için desteği sona erdirecek. WhatsApp yalnızca iOS 10 veya daha yeni sürümlerde çalışan iPhone'larda çalışır. 

iPhone'unuz en son sürümle uyumluysa, WhatsApp'ı kullanabilmek için işletim sisteminin en son sürümüne güncellemelisiniz veya telefonunuzu tamamen değiştirmelisiniz. 

Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich'i yaklaşık on yıl önce 18 Ekim 2011'de piyasaya sürdü. Telefonunuzun Ice Cream Sandwich'in son güncellemesi olan Android 4.0.4'ten daha düşük bir sürümü çalıştırması pek olası değildir. 

Telefonunuzu en az Android 4.1 Jelly Bean'e (Google'ın 2012'de piyasaya sürdüğü) güncelleyebildiğiniz sürece WhatsApp'ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aynısı, 2016'dan önce bir iPhone satın alan herkes için de geçerlidir. Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte iOS 10'u piyasaya sürdü. İyi haber şu ki Apple, cihazlarını rakiplerinin çoğundan çok daha uzun süre destekliyor. 

WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren Bazı iOS ve Android Telefonlarda Çalışmayacak!

iOS 10'a Yükseltilecek iPhone'ların Listesi:

iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE (1. nesil), iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR , iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE (2. nesil), iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max olarak açıklandı.

Bunca yıldan sonra hala bir iPhone 4 veya iPhone 4S kullanıyorsanız, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. WhatsApp kullanmıyorsanız, belki birkaç yıl daha uzatabilirsiniz.

Ancak, yeni bir cihaz almadan önce en önemli şey, cihaz değiştirmeden önce sohbet geçmişinizi yedeklemenizdir. 

Artık daha da basit çünkü WhatsApp sohbet geçmişini Android'den iPhone'lara veya tam tersi şekilde aktarmanıza izin veriyor.

Android telefonunuzun Android OS 4.1'de çalışıp çalışmadığını şu şekilde kontrol edebilirsiniz.

  •  Ayarlara git
  •  Ardından Telefon Hakkında'ya dokunun
  •  Hangi Android sürümünü kontrol etmek için aşağı kaydırın
  •  Cihazınız Android OS 4.0.4'te çalışıyorsa, telefonunuzu değiştirmeniz gerekecektir.

Yazarın Diğer Yazıları

Google; 150 Tehlikeli Android Uygulamasını Kaldırdığını Açıkladı Önceki

Google; 150 Tehlikeli Android Uygulamasını Kaldırdığını Açıkladı

iOS 15 ve iPadOS 15'te Widget'lar Nasıl Oluşturulur ve Özelleştirilir? Sonraki

iOS 15 ve iPadOS 15'te Widget'lar Nasıl Oluşturulur ve Özelleştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.