WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 15 Mayıs'ta Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 15 Mayıs'ta Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

WhatsApp gizlilik sözleşmesini zorla kullanıcılarına kabul ettirmek istemesi, birçok kullanıcının tepkisine neden olmuştu. WhatsApp, bu durumu askıya aldığını ve yeni gizlilik sözleşmenin kabul tarihinin 15 Mayıs olduğunu açıkladı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır yeni belirlediği gizlilik politikasını müşterine uygulamak için sabırla bekliyor. Ancak birçok kullanıcı bu duruma tepkili ve WhatsApp uygulaması bu durumun farkında.

Gelecekte, WhastApp uygulamasına sorunsuz bir şekilde erişebilmeniz için kullanıcıların yeni hükümleri ve koşulları kabul etmesi gerekeceği bildirildi.

Şirket, tüm kullanıcıların bu yeni politikayı kabul etmesi için son tarih olarak 15 Mayıs'ı belirledi. Ancak, 15 Mayıs tarihi ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı.

WhatsApp'ın resmi web sitesine göre, yeni koşulları kabul etmeyen kullanıcılar “Yeni Hükümlerin Kabul Etmesini İsteyen” bir bildirim almaya devam edecek. Daha önce WhatsApp'ta hatırlatma bildirimini gördüyseniz, bunun gerçekten can sıkıcı olabileceğini bileceksiniz.

WhatsApp'a göre, kabul etmeyen kullanıcılar birkaç hafta boyunca kalıcı bir hatırlatma görecekler. Şirket, kullanıcının bildirimi alacağı hafta sayısını belirtmedi. Bu durum, sözleşmeyi kabul edinceye kadar sürebileceği belirtiliyor.

Ancak bu durum, WhatsApp eyleminin yalnızca ilk aşamasıdır. Birkaç hafta sonra, gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcıların sınırlı bir işlevsellik modu ile uygulamayı kullanması gerekebilir.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinin 15 Mayıs'ta Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

WhatsApp Hiçbir Hesabı Silmeyecek!

WhasApp kullanıcıların hesabını silmeyeceğini açıkladı. Bu aşamada, sohbet listelerine erişebileceğinizi açıkladı. Bu, yalnızca bir mesaj geldiğinde sohbetlere yanıt verebileceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcı yalnızca bildirimlere tıklayacağı ve doğrudan gelen mesajları göreceği söyleniyor. Gelen bir video veya sesli arama varsa, kullanıcılar bunları alabilir.

Ancak bu durum sonsuza kadar sürmeyeceği ve WhastApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul ettirmek için devamlı olarak sınırlama politikasının kapsamını arttıracağı bildirildi. WhatsApp'a göre, belli bir süreden sonra tüm çağrılar ve mesajlar duracak. 

Şu an itibariyle, takip edilecek olaylar dizisi için bir zaman çizelgesi yok. Ancak, şirketin herhangi bir işlem yapmadan önce bildirim göndereceği belirtiliyor.

Şirket bu nedenle, kullanıcıların hesaplarını silmeyecek veya devre dışı bırakmayacaktır. Ancak, WhatsApp tam planını gerçekleştirdikten sonra, uygulama için sözleşmeyi kabul etmeniz gerekecek.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinin 15 Mayıs'ta Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

WhatsApp'ın şuanki amacı, kullanıcılarına yeni politikasının ne anlama geldiğini net bir şekilde açıklamak istiyor.

Kullanıcılar ilk başta uygulamadan mahrum kalmamak için politikayı okumadan kabul etmeleri çok yaygındır. Ancak daha sonra kullanıcılar, WhatsApp uygulamasına isyan etmeye başladı. Bu durumun asıl nedeni, WhatsApp'ın politika değişiklikleri başlangıçta oldukça belirsizdi. 

Bu nedenle, okumayı başaranlar değişiklikleri gerçekten anlamadılar. Birçok kullanıcının politika değişikliklerini kabul etme konusunda çekinceleri vardır. 

Politika değişikliklerini anlasak da anlamasak da, WhatsApp kullanıcılarının artık bir seçeneği olduğu anlaşılıyor. Ya yeni WhatsApp politikasını kabul edeceksiniz ya da alternatif uygulamaları değerlendireceksiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Qualcomm Mobil İşlemcilerde Ciddi Güvenlik Sorunları Ortaya Çıktı Önceki

Qualcomm Mobil İşlemcilerde Ciddi Güvenlik Sorunları Ortaya Çıktı

Hayatınızda En Az Bir Kez İzlemeniz Gereken En İyi 14 Film Sonraki

Hayatınızda En Az Bir Kez İzlemeniz Gereken En İyi 14 Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.