WhatsApp; Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çift Doğrulama İsteyecek!

WhatsApp; Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çift Doğrulama İsteyecek!

WhatsApp yakında daha iyi güvenlik için çift doğrulama kodu ekleyecek. Bu ikinci doğrulama kodu, birisi yeni bir cihazdan oturum açtığında gerekli olacaktır.

Bir sistem ne kadar güvenli olursa olsun, son kullanıcıların yapacağı bir hata tüm güvenlik altyapısını çökertebilir.

WhatsApp kullanıcı hesaplarının, daha güvenli olmasını sağlamak için Çift Doğrulama Kodu olarak bilinen bir kod doğrulama katmanı eklemeye çalışıyor.

Bildirildiğine göre, WhatsApp hem Android hem de iOS hizmetleri için bu özellik üzerinde çalışıyor ve adından da anlaşılacağı gibi platform, bir kullanıcı yeni bir cihazdan oturum açtığında ikinci bir doğrulama kodu uygulayacak.

Şu anda, bir kullanıcı yeni bir cihazdan oturum açtığında, WhatsApp oturum açmaya izin vermek için altı haneli tek bir doğrulama kodu gönderiyor.

WABetaInfo'ya göre WhatsApp, kullanıcıların ikinci bir kod girmesini gerektiren bir çift doğrulama kodu üzerinde çalışıyor.

WhatsApp; Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çift Doğrulama İsteyecek!

WhatsApp; Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çift Doğrulama İsteyecek!

Bu ikinci kod, bir kullanıcının kandırılarak ilk altı haneli kodu yanlışlıkla paylaşmasına neden olduğu durumlarda sahtecilik vakalarını önlemeye yardımcı olacak.

Raporların önerdiği gibi, bu ikinci doğrulama kodu uygulandığında, birisi cihazda oturum açmayı başlatmak için ilk altı haneli kodu kullanmışsa kullanıcılara bilgi verilecektir. 

Bunu başlatan kullanıcıysa, hesaba erişmek için ikinci kod yazılabilir. Kullanıcı süreci başlatmadıysa, bildirim gerekli önlemleri almaları için onları uyaracaktır.

İkinci güvenlik katmanı, milyonlarca kişi tarafından kişisel ve profesyonel yazışmalar için kullanılan mesajlaşma platformuna kullanışlı bir ektir. 

WhatsApp; Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çift Doğrulama İsteyecek!

Özellik şu anda geliştirilmekte olduğundan, ne zaman kullanıma sunulacağını görebileceğimiz konusunda henüz bir bilgi yok. 

Hazır olduğunda ilk önce beta kullanıcılara test amaçlı paylaşılacak. Daha sonra global anlamda bu özelliği görmüş olacağız.

Ancak beta kullanıcılarına ulaşması biraz zaman alabilir ve genel kullanıcılara sunulması daha da fazla zaman alabilir. 

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının bu yeni gizlilik özelliğini alması kuvvetle bekleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi, Artık Bu Telefonlara Desteğini Kesecek: Tam Liste Burada! Önceki

Xiaomi, Artık Bu Telefonlara Desteğini Kesecek: Tam Liste Burada!

Apple, M2 Çip Destekli Yeni MacBook Air'i Duyurdu Sonraki

Apple, M2 Çip Destekli Yeni MacBook Air'i Duyurdu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.