WhatsApp, Para Gönderme Hizmetini Kullanıma Açılıyor


WhatsApp kullanıcıları için, para gönderme özelliğini test ettiğini ve bazı ülkelerde kullanmaya başlayacağını açıkladı. Facebook Pay adı altında piyasaya sürülen özellik, günlük kullanıcılara ücretsiz olacak!

Uzun zamandır Facebook ekibinin üzerinde çalışılan özellik olan Facebook Pay, WhatsApp kullanıcıları için aktif oldu. Artık kullanıcılar Facebook Pay ile para gönderebilir veya alabilirler. 

Facebook ürün geliştirme ekibi, Facebook Pay adlı ödeme aracını kullanıma hazır hale getirdiklerini açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, WhatsApp kullanıcıları ödeme aracına kavuştu. WhatsApp kullanıcıları bu özellik sayesinde, bireyler arasında para gönderme veya alma ücreti ödemeyecek (en azından şimdilik). Öte yandan, işletmeler WhatsApp aracılıyla para göndermek istediklerinde, % 3.99 komisyon ödemek zorunda kalacaklar.

<a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> kullanıcıları birbirlerine para gönderebilecek!

WhatsApp, Para Gönderme Hizmetini Kullanıma Açılıyor

İnsanların bu özelliği kullanması için, banka kartlarını WhatsApp hesaplarına bağlamak zorunda kalacaklar ve işlemler parmak izi sensörü veya altı haneli bir PIN kodu ile güvence altına alınmış olacak.

Özellik test aşamasından çıktıktan sonra ilk olarak Hindistan piyasasına sürüldüğü söyleniyor. Şimdi de Brezilya piyasasında aktif olacak. Resmi blogda WhatsApp ekibi, “WhatsApp'ta ödemeler bugünden itibaren tüm Brezilya'da sunulmaya başlıyor ve gelecekte herkesle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Burada ki durumuna göre, ürün tüm dünya kullanıcıları ile paylaşılacak. Dünyanın geri kalanı ile ne zaman paylaşılacağı henüz belli değildir.

Bir hatırlatma olarak, WhatsApp'ın dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcısı var. Brezilya, herkesin (veya neredeyse herkesin) sohbet etmek için WhatsApp'ı kullandığı ülkelerden biridir. Bu nedenle, para gönderme ve alma sistemi rekabete çok zarar verebilir.

<a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> ödeme aracı ilk olarak Brezilya'da aktif olduğu söylendi.

WhatsApp çoklu cihaz erişimini ve diğer birçok özelliği test etmeye başladı

Popüler WhatsApp messenger ekibi yakın zamanda kullanıcıların yıllardır istediği özelliği test etmeye başladı. Evet, daha önceden de bahsettiğimiz, aynı anda birkaç cihazdan bir hesaba eşzamanlı erişimden bahsediyoruz (WhatsApp çoklu cihaz erişimi). Örneğin, uygulama bir akıllı telefon ve tabletten kullanımda olabilir.

Yaklaşan değişiklikler WABetaInfo tarafından sızdırıldı. Kaynağa göre, WhatsApp hesabı aynı anda dört cihazdan kullanılabilir. Şu anda, işlev geliştirilme aşamasındadır ve yakında beta sürümünde kullanıcılar için gelecektir. Ancak, henüz kesin lansman tarihi açıklanmadı.

WhatsApp kullanıcıları, 2009'da messenger'ın başlatılmasından bu yana birden fazla cihazla çalışmak için gerçek destek görünümü hayal ediyorlar. WhatsApp'ın eşzamanlı çalışmasıyla cihazlar arasında senkronizasyon sağlanmadı. WhatsApp şu anda hesabınıza yalnızca bir cihazdan bağlanmanıza izin veriyor. WhatsApp'ın masaüstü sürümü bile sadece akıllı telefondaki çalışan uygulama ile birlikte çalışabilir.

WhatsApp ekibi ayrıca tarihe göre arama ve belleği kullanmak için yeni araçlar da dahil olmak üzere diğer bazı yararlı özellikleri test ettiğini açıklamışlardı. Sohbet içindeki fotoğrafları yeniliğe veya boyuta göre sıralamaya ve işaretli olanlar dışında kaydedilmiş mesajları silmeye özelliğide WhatsApp geliştiriciler ekibi tarafından test edilen yeni özelliklerdir.

WhatsApp ekibinin, yakın zamanda piyasaya süreceği bu özellikleri merakla beliyoruz!!!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Qualcomm, 5G Destekli Snapdragon 690 tanıttı!

Sonraki

Samsung Galaxy Watch 3 Yakında Piyasada!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.