WhatsApp Uygulamasına QR Kod Özelliği Geliyor

WhatsApp Uygulamasına QR Kod Özelliği Geliyor

WhatsApp, İOS beta kullanıcıları için QR kodu desteğini kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, WhatsApp şimdi Android beta kullanıcıları için özelliği kullanıma sunacağını açıkladı.

WhatsApp özellikle coronavirüs pandemisi olduğu bu zamanlarda kendini geliştirmek için üstün bir gayret gösteriyor. Her geçen gün yeni bir özellik ve faaliyet ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. WhatsApp kullanıcıları için bu gerçekten olumlu bir imaj oluyor. WhatsApp artık piyasada tek olmadığının farkında ve her an uygulama üzerinde yeni geliştirmeler yapmak zorunda. 

Daha öncesinde hayata geçirmek istediği ve bu zamanlarda fırsat bulduğu, yeni bir özelliği şuan kullanıcılara sunmaya hazırlandığını açıkladı. WhatsApp, kullanıcıların iletişim bilgilerini paylaşmalarını ve hizmete yeni kullanıcılar eklemelerini kolaylaştırmak istiyor. Böylece, en son iOS beta güncellemesiyle yeni bir QR kodu kişi kartını çıkardı. 

WhatApp <a href='/qr-kod/'>QR kod</a> uygulaması

Uygulama İOS beta kullanıcıları için QR kodu desteğini kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, WhatsApp şimdi Android beta kullanıcıları için yeni özelliği kullanıma sunacağını açıkladı.

Bu özellik sayesinde, artık WhatsApp'a birini eklemek için telefon numaranızı paylaşmak zorunda değilsiniz, sadece bir QR kodunu tarayın ve istediğiniz kişinin WhatsApp hesabına gitmiş bulunacaksınız. Bu gerçekten kullanıcılar tarafından ısrarla beklenen bir güncellemeydi. Ve yakın zamanda Android sürümüne gelecek olması büyük bir yenilik olacak. Çünkü güncelleme, İOS beta kullanıcılarına geldikten sonra, Android kullanıcıları da QR kod uygulamasının gelmesini bekliyordu.

Bu özellik beta test kullanıcıları için aşamalı olarak kullanıma sunuluyor, WhatsApp önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanabilir.

WABetainfo'ya göre, WhatsApp Android Beta test kullanıcıları için çok ihtiyaç duyduğu özelliği yayınladı. QR kodu desteği, 2.20.171 sürümü için sunucu tarafı güncelleştirmesi aracılığıyla edinilebilir. Güncelleme yakında Google Play Store'da yansıtılacak. Bununla birlikte, özellik yavaş yavaş kullanıma sunulduğu için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Kişisel QR koduna WhatsApp üzerindeki ayarlar menüsünden erişilebilir. Ayarlar'a gittiğinizde, adınızın yanında bir QR kodu simgesi bulacaksınız. Üzerine dokunun ve kişisel bir QR kodu alacaksınız. Kod, sizi WhatsApp'larına ekleyebilecekleri kişilerle paylaşılabilir. QR kodunuzu birisiyle paylaştığınızda, telefon numaranız o kişi ile paylaşıldığını unutmamak gerekir. 

WABetainfo QR Kod Kullanım Özellikleri

WhatsApp Uygulamasına QR Kod Özelliği Geliyor

Bununla birlikte, QR kodunu bilinmeyen bir kişiyle paylaştıysanız veya yabancılarla dolu bir grupta yanlış paylaştıysanız, işlemi hızlı bir şekilde iptal edebilir ve kodu sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi, birden çok kez yapılabilirsiniz ve bu işlem için herhangi bir sınırlama yoktur.

Kullanıcılar Tarama Kodu sekmesini kullanarak kodu tarayabilir. Bu, WhatsApp'a birini eklemek için önce sayıları manuel olarak kaydetmenin daha kolay bir alternatifi olabilir. Bu özelliği elde etmek için Android kullanıcılarının WhatsApp'larını 2.20.171 sürümüne güncellemeleri gerekmektedir. Uygulamanın daha eski bir sürümüne sahip kullanıcılar da özelliği alacaktır, ancak en son sürüme sahip olanlar özelliği hızlı bir şekilde alacaktır.

 WhatsApp 2.20.171 Android sürümü

Daha önce, WhatsApp ekran paylaşımı sekmesinde Messenger Rooms'a bir kısayol eklemişti. Bu özellik ilk olarak Android beta kullanıcılarına sunuldu ve yakında iOS beta kullanıcılarına geldi. Messenger Rooms, kullanıcıların aynı anda 40'tan fazla kişiyle görüntülü görüşme yapmasına olanak tanıyordu. Kullanılabilir kısayola tıkladığınızda, WhatsApp Messenger'da bir oda oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Oda oluşturulduktan sonra, birçok kişi ekleyebilir ve sohbet edebilirsiniz!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Haluk Bilginer İngiliz Dizisinde Başrol Oynayacak Önceki

Haluk Bilginer İngiliz Dizisinde Başrol Oynayacak

Oyuncu olunmaz, oyuncu doğulur dedirten ünlüler! Sonraki

Oyuncu olunmaz, oyuncu doğulur dedirten ünlüler!

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.