WhatsApp, Web ve Masaüstü İçin Yeni Güvenlik Özelliği Alıyor

WhatsApp, Web ve Masaüstü İçin Yeni Güvenlik Özelliği Alıyor

Birçok kişi hem iş hem de kişisel kullanım için WhatsApp Web özelliğini güveniyor. Şirket, Masaüstü özelliğini daha güvenli hale getirmek için iki adımlı doğrulama kodu eklemeyi planlıyor.

WhatsApp güvenlik sebepleri ile kaybettiği müşterilerini geri kazanmak için uzun zamandır yeni projeler üzerinde çalışıyor. Şirketin proje üretme konusunda yavaşlamaya veya durmaya niyeti yok. 

Şirket kısa süre önce, mesajlaşma servisinin insanların sohbet geçmişini Android telefonlardan iOS'a taşımasına yardımcı olmak için yeni bir güncelleme getirmişti.

Şirket yeni projesi hakkında gelen raporda, platformun masaüstü ve web sürümü için önemli bir güvenlik özelliğini test ettiği iddia ediyor.

Birçok kişi hem iş hem de kişisel kullanım için bu mesajlaşma uygulamasına güvendiğinden, WhatsApp'ın yalnızca daha fazla güvenlik sağlamak için iki adımlı doğrulama eklemeyi planladığı bildiriliyor. 

WhatsApp, Web ve Masaüstü İçin Yeni Güvenlik Özelliği Alıyor

WhatsApp, Web ve Masaüstü İçin Yeni Güvenlik Özelliği Alıyor

Hizmet, web ve masaüstü sürümü için halihazırda biyometrik kimlik doğrulama desteği sunarken, yeni hizmet, kullanıcılara dolandırıcılıklara karşı ek güvenlik ve koruma sağlayacak.

Masaüstü ve web kullanıcıları yakında iki adımlı doğrulamayı ayarlayabilecek. Sızdırılan bilgiye göre, bu özelliği etkinleştirmek için iki seçeneğe sahip olacaksınız. 

WhatsApp, bir PIN belirlemenize veya bir e-posta adresi eklemenize izin verir. WhatsApp hesabınızın kaydı olduğunda, 6 haneli kodu girdikten sonra, hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN istenecek.

WhatsApp, iki aşamalı doğrulamayı kodunu her yerde kullanmak istiyor, bu nedenle güncelleme üzerinde çalışıyor. Özelliğin web/masaüstü kullanıcıları için aktif olması bekleniyor. Aynı özellik şu an için mobil kullanıcılarda aktif olduğu bildirildi.

Özelliğin şu anda geliştirme aşamasında olduğundan, güncellemenin genel beta test kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak WhatsApp'ın bu özelliği bu yıl sunması bekleniyor.

WhatsApp, Web ve Masaüstü İçin Yeni Güvenlik Özelliği Alıyor

WhatsApp Hesabınızı Nasıl Korursunuz?

Şu anda, mobil kullanıcılar iki adımlı doğrulamanın yanı sıra parmak izi doğrulama özelliğini de etkinleştirebilir. 

Yabancı bir kişi, sizin bilginiz olmadan akıllı telefonunuza sahip olursa, uygulama kişiden bir güvenlik PIN'i girmesini veya parmak izini taramasını isteyeceği için WhatsApp sohbetlerinize erişmesine izin vermez.

Parmak izi kilidi özelliği, uygulamanın Gizlilik bölümünde görülebilir. İki adımlı doğrulama için Ayarlar> Hesap'a gidin. 

Akıllı telefonunuzda biyometrik kimlik doğrulamayı etkinleştirdikten sonra, hesaba bağlanmadan önce uygulamanın kilidini açmanız da istenecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

İPhone 13 Serisinde Pembe Ekran Sorunu Ortaya Çıktı Önceki

İPhone 13 Serisinde Pembe Ekran Sorunu Ortaya Çıktı

God of War'ın PC'de 1 milyondan fazla sattığı bildirildi Sonraki

God of War'ın PC'de 1 milyondan fazla sattığı bildirildi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.