Windows 10'da Xbox Arkadaşlarınız ile nasıl sohbet edebilirsiniz?

Windows 10'da Xbox Arkadaşlarınız ile nasıl sohbet edebilirsiniz?

Farklı platformlarda arkadaşlarınızla bağlantı kurmak her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Windows 10'da Xbox Game Bar uygulamasını kullanarak oyun oturumları sırasında oyun içi yer paylaşımı yoluyla metin veya sesle sohbet edebilirsiniz.

Windows 10'da Xbox Arkadaş Listenize Nasıl Erişilir

Xbox Oyun Çubuğu çeşitli sohbet araçlarına, akış özelliklerine, performans istatistiklerine ve hatta Spotify'a erişmenizi sağlar. Uygulamalar arasında Alt + Tab ile geçiş yapmanız gerekmez.

Windows 10'da Xbox arkadaşlarınızla sohbet etmek için, istediğiniz zaman Xbox Oyun Çubuğunu getirmek üzere Windows tuşu + G tuşlarına basın. Bu arayüz oyun oynarken çalışır ve yalnızca Windows masaüstü uygulamaları kullanıyorsanız da çalışır.

Görünmezse, Başlat Menüsü> Ayarlar> Oyun> Oyun Çubuğu'nu açıp “Oyun Çubuğunu Aç” kısayolunun “Win ​​+ G” olarak ayarlandığını onaylayarak klavye kısayolunun doğru olduğundan emin olun.

Xbox Oyun Çubuğu açıldıktan sonra, çubuk üzerinde üç yatay çizgiye benzeyen Arayüzler düğmesini tıklayın. Ardından Xbox arkadaş listenizi açmak için “Xbox Social (Beta)” seçeneğini seçin. "Oyuncu Ara veya Ekle" nin sağındaki düğmeyi tıklayarak bu listeden arkadaş ekleyebilirsiniz.

Windows 10'da Xbox Arkadaş Listenize Nasıl Erişilir

Windows 10'da Xbox Arkadaşları ile Sohbet Etme

Xbox arkadaş listeniz açıldıktan sonra, bir sohbet penceresi açmak için herhangi bir adı çift tıklatabilirsiniz. Bu sohbet penceresinden, kulaklık simgesini tıklatarak sesli arama başlatabilirsiniz. Artı (+) simgesine tıklayarak sohbete başka arkadaşlar da ekleyebilirsiniz.

Windows 10'da Xbox Arkadaşları ile Sohbet Etme

Artık birkaç Xbox ve PC oyunu platformlar arası oynatıldığına göre, Windows 10'da Xbox arkadaşlarınızla sohbet etmenin bu yerleşik yöntemi özellikle yararlıdır. Xbox'ta oynasanız da oynamasanız da, herhangi bir Windows 10 bilgisayarından Xbox arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Hakettiği değeri göremeyen 10 klas film Önceki

Hakettiği değeri göremeyen 10 klas film

Yaşlandıkça daha yakışıklı olan Hollywood erkekleri Sonraki

Yaşlandıkça daha yakışıklı olan Hollywood erkekleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.