Windows 10, Güncelleme Stratejisini Değiştirecek!

Windows 10, Güncelleme Stratejisini Değiştirecek!

Windows her yıl iki güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkıyordu. Gelen bilgiye göre Şirket, yılda bir güncelleme yayınlayarak Windows muhendislerinin, hata ayıklama ve test etme için daha fazla zamana sahip olacaklar.

Gelen bilgiye göre Microsoft, Windows 10'u güncelleme stratejisini değiştirmeye hazırlanıyor. Geleneksel olarak ilkbahar ve sonbahar döneminde iki büyük güncelleme ile kullancılarına hizmet verin Windows, uzun zamandır takip ettiği bu stratejiyi bırakarak sadece yılda bir kere yayınlayacağı büyük bir güncelleme ile kullanıcılarını memnun etmek istediği açıklandı.

Önceki yaklaşımdaki değişikliğin ana nedeni, Windows 10X'in geliştirilmesine ayrılacak kaynakların rahat bırakılmasıdır. Mobil PC'ler için özel olarak uyarlanan bu işletim sisteminin (iki ekranlı olanlar dahil), 2021 baharında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Windows 10'un yılda bir özellik güncellemesi olacak

Microsoft Windows 10 üzerinde yılda iki güncellemeden vazgeçerek, sadece bir güncelleme ile sınırlı kalması büyük bir strateji olduğu söyleniyor. Bir yandan bu yaklaşım, yeni özelliklerin şu an olduğu kadar çabuk tanıtımına izin vermeyecektir. Öte yandan, geliştiriciler hata ayıklamak ve test etmek için daha fazla zamana sahip olacaklar. Bu, Windows 10'da daha az hata olacağı anlamına gelir.

Bu yıl, iki büyük güncellemenin yayınlanma stratejisi değişmeyecektir. Yine sonbaharın Ekim veya Kasım aylarında güncellemenin iki farklı şekilde kullanıcılara gönderileceği bildirildi. Windows'un yayınlayacağı güncelle ile, yeni bir Başlat Menüsü ve diğer bazı yenilikleri gelecek. Ancak gelecek yıl, ilkbahar ve sonbahar güncellemeleri yerine, büyük olasılıkla yaz aylarında tek bir güncelleme gelecektir.

Windows 10'un yılda bir özellik güncellemesi olacak.

Microsoft: Windows 10'un Yeni Başlat Menüsü Yakında

Microsoft, Windows 10 sürümünde yayınlanacak yeni güncelleme ile başlat Menüsü yeni tasarımı ile karşımıza çıkacak. Son raporlara göre, güncelleştirilmiş Başlat Menüsü Windows 10'un genel sürümünde beklenenden çok daha erken geleceği ve bu yılın Ekim veya Kasım aylarında bu yeni güncellemeyi alacağımız bildirildi. Microsoft mühendislerinin yayınlanacağı güncelleme, Windows 10 21H1 bir parçası olacağı söylendi.

Microsoft, Windows 10'un Yeni Başlat Menüsünü Yakında Piyasaya Sürecek!

Güncellenmiş Başlat Menüsü, yakın zamanda Windows 10 Build 19042.421'de, Insider Beta kanalında (önceden yalnızca Geliştirici Önizlemesinde kullanılabilir) sınanmak üzere sunulmuştur. Buna göre, birkaç ay içinde yeni Başlat menüsü Windows 10'un genel sürümünde görünecektir.

Microsoft, Windows 10'un Yeni Başlat Menüsünü Yakında Piyasaya Sürecek!

Hatırlatma olarak, yeni Başlat Menüsü görsel olarak tazelenmiş ve daha stabil hale gelmiştir. Arka plan rengini değiştirme yeteneğine sahiptir. Ek olarak, yeni simgeler ortaya çıktı. Edge tarayıcısı ayrıca Başlat Menüsü ile aynı anda yeni bir güncelleme alacak. İçindeki sekmeler küçük resimler şeklinde açılacak.

Son zamanlarda Edge, Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Ve büyük fonksiyonel Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi'nin yayınlanmasından sonra, tarayıcı RAM açısından daha da ekonomik hale geldi. Ram kullanımı % 27'ye kadar azalmıştır.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Gençlik rollerinin altından ustalıkla kalkan 11 yetişkin oyuncu Önceki

Gençlik rollerinin altından ustalıkla kalkan 11 yetişkin oyuncu

Xiaomi Mi 10 Pro Plus, En Güçlü AnTuTu Telefonu Olabilir Sonraki

Xiaomi Mi 10 Pro Plus, En Güçlü AnTuTu Telefonu Olabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.