Xbox Sahiplerini Sevindiren Haber: Xbox'a Tarayıcı Üzerinden GeForce Now Desteği Geliyor

Xbox Sahiplerini Sevindiren Haber: Xbox'a Tarayıcı Üzerinden GeForce Now Desteği Geliyor

Xbox konsollarında bulunan Microsoft Edge tarayıcısının GeForce Now'a erişiminin önü açıldı.

Son dönemlerde yaygınlaşarak oyun camiasına hızlı bir giriş yapan stream platformlarından olan GeForce Now'dan Xbox kullanıcılarını sevindirirken, PlayStation kullanıcılarını üzecek bir güncelleme yayınlandı.

Nvidia'nın servisi GeForce Now yayınladığı son güncelleme ile Microsoft Edge'den GeForce Now'a erişilebilmesini sağladı. Bu da Xbox kullanıcılarının tarayıcı üzerinden GeForce Now kullanabileceği anlamına geliyor.

Xbox'da GeForce Now kullanmak mümkün olacak

GeForce Now'ın her hafta yeni oyunlar ekleyerek zenginleştirdiği kütüphanesine erişim sahibi olacak Xbox kullanıcıları bu oyunları oynayabilecek. Hatta GeForce Now veri tabanında gerçekleşen sızıntıda God of War gibi PlayStation özel yapım oyunları görmüştük, bu özel yapımların da Xbox üzerinden oynanabileceğini düşünebiliriz. Nvidia bunun sadece test amaçlı yapıldığını söylese de geçtiğimiz günlerde God of War oyununun PC'ye geleceği resmi olacak açıklanmıştı.

Microsoft'un betadaki xCloud sistemi henüz ülkemizde bulunmadığını için GeForce Now blokesinin kaldırılıyor olması, ülkemizdeki Xbox kullanıcıları için büyük bir müjde diyebiliriz.

 


Yazarın Diğer Yazıları

Xbox Game Studios, bulut tabanlı bir MMO oyunu yapıyor Önceki

Xbox Game Studios, bulut tabanlı bir MMO oyunu yapıyor

Oppo'nun İlk Katlanabilir Telefonu Yakında Piyasaya Çıkacak! Sonraki

Oppo'nun İlk Katlanabilir Telefonu Yakında Piyasaya Çıkacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.