Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü


Kablosuz şarj teknolojisi alanında yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, 80W kablosuz şarj cihazı ürettiğini açıkladı. Bu teknoloji ile artık; 4000 mAh batarya'yı 19 dakikada doldurabileceksiniz.

Kablosuz şarj teknolojisi son dönemde en revaçta olan teknolojilerden biridir. Bu konuda en iyiler arasında gösterilen Xiaomi, her daim yeni gelişmeler ile gündeme gelmektedir. Özellikle Çin pazarı, kablosuz şarj teknolojisi konusunda rekabetçidir.

Çinli rakiplerinden ayrılmak ve ön plana çıkmak isteyen Xiaomi Ağustos ayında, 50W kablosuz şarj kapasitesi ile gelen Xiaomi Mi 10 Ultra'yı piyasaya sürdü. Bu, Xiaomi'nin en yüksek kablosuz şarj kapasitesi olarak lanse edilmişti. 

Şirket'in dün yaptığı açıklama ile birlikte, kablosuz şarj teknolojisi alanında önemli iyileştirmeler sunun 80W kablosuz şarj cihazını resmi olarak duyurdu. 80W kapasiteli kablosuz şarj cihazı şuan için piyasaya sürülmüş en son versiyon teknolojik gelişmedir.

Xiaomi'ye göre, bu şarj cihazı sadece 8 dakikada %50 ve 19 dakikada %100 şarj imkanı sunacaktır. Bu şarj kapasitesi 4000 mAh batarya gücüne sahip akıllı telefonlar için geçerlidir. Birçok amiral gemisi Android akıllı telefon, 4000 mAh civarında bataryalar kullanır.

Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü

Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü

Xiaomi Grubu başkan yardımcısı ve akıllı telefon departmanı başkanı Zeng Xuezhong, Xiaomi'nin 80W güce sahip kablosuz şarj cihazını tanıttı.

Zeng Xuezhong'a göre Xiaomi, daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi ve çipini özel olarak geliştirdi. Bu şarj cihazının yapım aşamasını Zeng Xuezhong şöyle anlattı. "kablosuz şarj cihazı, bağımsız bir kompozit bobin sistemi tasarımıyla birlikte imal edildi. Ayrıca, çok aşamalı değişken akım kontrollü bir MTW çok kutuplu hızlı şarj pilleri, çift 6C serisi piller kullanır. Ayrıca, bu cihaz MiFC hızlı şarjı destekler." Xiaomi yöneticisine göre şarj cihazı, "hızlandırma teknolojisi" ile 19 dakikada (4000 mAh pil için) tam şarj yapabiliyor.

Ek olarak, kablosuz şarj tabanı yüksek hızlı bir sessiz fan kullanır. Bu, herhangi bir ses duymadan gerçekten verimli bir şekilde şarj edebileceğimiz anlamına gelir. Bu şarj cihazı, işlem boyunca hızlı şarjı ve düşük ısı oluşumunu destekleyen yüksek güçlü bir şarj cihazıdır. 

Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü

Xiaomi 80W Kablosuz Şarj Cihazı - Şimdiye Kadarki Yolculuğunun Özeti;

Çinli üretim devi Xiaomi, kablosuz şarj teknolojisi söz konusu olduğunda oldukça iddialıdır; 2018'de şirket, 7.5W kablosuz şarj teknolojisini tanıttı. Bu, Xiaomi Mi MIX 2S için kullanıldı. Kasım 2019'da bir yükseltme yapıldı, Xiaomi Mi MIX 3, 10W kablosuz şarj teknolojisi ile geldi. 

Birkaç ay sonra Mart 2019'da Xiaomi Mi 9, 20W kablosuz şarj teknolojisiyle birlikte yola çıktı. Ayrıca şirket, 30W kablosuz flaş şarjını Eylül 2019'da piyasaya sürdü. Mart 2020'de 40W kablosuz hızlı şarj teknolojisi geldi ve 50W teknolojisi Ağustos 2020'de piyasaya sürüldü. Şimdi 80W Xiaomi kablosuz hızlı şarj teknolojisinden bahsediyoruz.

Bu teknolojinin 2021 yılında piyasaya sürülecek amiral gemisi akıllı telefonlarda yer alacağı bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

OnePlus 8T: 1 Dakika'da 14 Milyon Dolarlık Satış Yaptı!

Sonraki

Bilime Göre Tüm Zamanların En Korkunç Filmi Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.