Bilime Göre Tüm Zamanların En Korkunç Filmi Açıklandı

Bilime Göre Tüm Zamanların En Korkunç Filmi Açıklandı

Bir İngiliz araştırma şirketinin, kalp atış ritimlerindeki değişikliğe göre en korkunç filmleri belirlediği çalışmada, Sinister birinci oldu.

Broadband Choices isimli İngiliz bir şirket, korku film severleri mutlu edecek ilginç bir araştırma yaptı. "Science of Scare" ismini verdikleri bu araştırmada tüm zamanların en korkunç filmini belirlemek için kolları sıvayan şirket. 50 kişilik bir denek grubuna toplam uzunluğu 100 saati geçen korku filmleri izletti. 

<a href='/sinister/'>Sinister</a>

 Arıaştırmacılar deneklerin izleme sırasında kalp atış hızları, kalp atışındaki ritim değişikliği ve daha bir çok biyolojik etkeni de hesaba katarak en korkunç filmi belirledi. 

En Korkunç Film: Sinister

Lanet

Araştırma kapsamında; Sinister filmi, tarihin en korkunç filmi olarak belirlendi. Çünkü katılımcılar Sinister filmini izlediklerinde kalp atış ritimlerinde ciddi bir yükselme meydana geldi. Deneklerin film öncesi 65 BPM olan kalp atış ritimleri film sırasında 86 BPM'e yükseldi. Film sırasında en çok korkan katılımcının kalp atış değeri ise 131 BPM'e ulaştı. 

Sinister Filminin Konusu

Sinister

2012 yapımı Snister filminin konusu ise şöyle: Ailesi ile taşındakları dairenin tavan arasında video kasetlerin olduğu bir kutu bulan bir yazar, videoları izlediğinde dehşete düşer. Videolarda, daha önce o evde yaşamış insanlara yapılan işkencelerin görüntüleri vardır. Yazar bu olayın arkasındaki gizemi çözmeye çalışır. Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü yapım Türkiye'de Lanet ismi ile biliniyor. 

Sinister'dan Sonraki En Korkunç Filmler Listesi 

Aşağıdaki tabloda, kalp atış ritimleirne göre en korkunç filmlerin listesini görebilirsiniz. Her ne kadar katılımcı sayısı az olduğu için çok kapsamlı bir araştırma olduğu söylenemese de, iyi bir korku film arayanlar için fikir verenbilir. 

 

korku filmleri korku filmleri korku filmleri


Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü Önceki

Xiaomi, 80W Gücünde Kablosuz Şarj Cihazını Piyasaya Sürdü

Eski PC oyunlarınızı Windows 10'da çalıştırma Sonraki

Eski PC oyunlarınızı Windows 10'da çalıştırma

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.