Xiaomi, Amiral Gemisi Cihazları İçin MIUI 12 Güncellemesini Yayınladı


Xiaomi firması rakipleri ile daha fazla mücadele etmek adına, güncelleme cetvelini sıkı tutmaya çalışıyor. Şirket en son amiral gemisi cihazları için 12.2.1.0 güncellemesini yayınladı. Fakat, güncelleme kamera konusunda bazı hataları beraberinde getirdi.

Xiaomi firması birçok alanda farklı ekonomik sınıflar için, akıllı telefon üretmenin yanında, aynı zamanda piyasaya sürdüğü akıllı telefonların güncellemesi ile yakından ilgileniyor. Ve güncelleme cetvelinde, elinden geldiği kadar hızlı olmaya çalışıyor.

Xiaomi son dönemde amiral gemisi cihazları için yepyeni bir güncelleme yayınladı. Android 11 tabanlı MIUI 12.2.1.0 ürün yazılımının bir parçası olarak yayınlanan güncelleme; Firmanın Mi 10, Mi 10 Pro ve Redmi K30 Pro için yepyeni kamera özelliklerini aktif hale gelmişti. Bu güncelleme ile şirketin amiral gemisi cihazları kamera konusunda yeni modlar dahil birçok yenilik kazandı.

Fakat yeni güncellemeden sonra, akıllı telefonların kararlılığı büyük ölçüde bozuldu. Öyle ki resmi Çin destek sitesinde MIUI 12.2.1.0'ın yüklenmesi artık tavsiye edilmiyor. Yayınlanan yeni güncellemede, birden çok sorun olduğu ve sorunların tek tek düzeltilmesi geretiği belirtiliyor. Şirket yakın zamanda bu sorunlar ile ilgilenecektir.

<a href='/xiaomi/'>Xiaomi</a> Amiral Gemisi Cihazları İçin MIUI 12.2.1.0 Güncellemesini Yayınladı

Xiaomi, Amiral Gemisi Cihazları İçin MIUI 12.2.1.0 Güncellemesini Yayınladı

Güncelleme konusunda sorunlar, sosyal medya gibi farklı platformlarda gezmeye başladı. Bunlar arasında; Akıllı telefonunuz ile internete ikinci SIM'den bağlanmak isterseniz bu imkansız hale geliyor. Şarj sırasında ekran duyarsızlığı, oyunlarda daha düşük kare hızları, yüksek güç tüketimi, ekran görüntüsü alma gecikmeleri, yoğun kullanımda aşırı ısınma gibi sorunlar tam liste değildir, ama forumlarda en çok dillendirilen sorunlar olarak ön plana çıkıyor.

Genellikle, bu gibi durumlarda Xiaomi, tüm sorunları çözene kadar ürün yazılımının dağıtımını duraklatır, ancak şuana kadar gelen bir bildirim bulunmadı.

<a href='/xiaomi/'>Xiaomi</a> Mi 10 Serisi Ve Redmi K30 Pro Serisi, Kamera Güncellemesini Aldı

Xiaomi Mi 10 Serisi Ve Redmi K30 Pro Serisi, Kamera Güncellemesini Aldı

Xiaomi Group'un başkan yardımcısı ve akıllı telefonu başkanı Zeng Xuezhong, Çinli sosyal medya platformu olan Weibo'da, Xiaomi Mi 10 serisi ve Redmi K30 Pro serisi için yeni bir güncellemenin mevcut olduğunu duyurdu. 

MIUI 12.2.1.0'ın kararlı sürümü, bu telefonlar için Mi Kamera uygulamasına büyük bir yükseltme getiriyor. Güncelleme, Mi Kamera uygulaması için daha fazla çekim seçeneği eklediği bildirildi. Normal seçeneklere ek olarak; Neon gece perdesi, hareketli bulutlar-akan su, yaratıcı ışık boyama, parlak yıldızlı gökyüzü ve romantik yıldız ekleme gibi, birden çok yenilik ve portre kullanıcılara sunuldu.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

En İyi Pilot Bölümüne Sahip 15+ Dizi

Sonraki

Xiaomi Redmi Note 9 Pro İnceleme | PUBG Oynadık | Alınır Mı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.