En İyi Pilot Bölümüne Sahip 15+ Dizi

En İyi Pilot Bölümüne Sahip 15+ Dizi

Tüm beklentileri aştığı için övülmeyi hak eden, şimdiye kadar çekilmiş en iyi pilot bölümlerden oluşan bir liste hazırladık.

En iyi TV dizilieri bile her zaman süper şekilde başlamaz. Bunda utanılacak bir şey yok. Ama ilk bölümden itibaren sizi koltuğunuza bağlayan diziler de var. Bu bölümler nadirdir ve kutlanmaya değerdir.

En İyi Pilot Bölümüne Sahip 15+ Dizi


1
The Sopranos (1999-2007)
The Sopranos'un pilot bölümü Tony Soprano'nun anlık bir psikolojik görüntüsünü sunuyor. Aynı zamanda karakterler arasındaki sürekli varolan gerilimi betimler ve aralarındaki dinamikleri kurar. Bunlar, Redditör'lerın The Sopranos'un bu bölümünü televizyonun en büyük parçalarından biri olarak düşünmesinin nedenlerinden sadece birkaçı.

2
Breaking Bad (2008-2013)
Breaking Bad, çığ gibi çılgın olaylarla başlar. Reddit kullanıcıları, gerçekleşen tüm bu çılgınca şeylere hazır olmayan izleyicileri korkutmak için gerekli potansiyele sahip olduğundan bu dizinin yoğunluğu ve cesaretinden çok etkilendiler.

3
Lost (2004-2010)
En başından beri, Lost Redditör'lerin kendilerine bir sürü soru sormasını sağladı, ancak onları dzinin tüm ters köşelerine asla hazırlamadı. Kelime oyunu yapmak gerekirse, onları asla çıkmak istemedikleri bir labirentte kaybolmuş halde bıraktığını söyleyebiliriz.

4
Westworld (2016 -)
Westworld pilotu söz konusu olduğunda, Redditörler, izlemeye devam edeceğinizden emin olmak için pek çok cevaplanmamış soru bırakan "entrika ve gizemin mükemmel bir kombinasyonuna" sahip olduğunu düşünüyor.

5
Futurama (1999-2013)
Futurama keskin, cüretkar bir tarzda çıkış yaptı ve bu da onu anında bir klasik haline getirdi. Reddit kullanıcılarının takdir ettiği şey, "en başından itibaren istedikleri mizah türünü yakalaması" ve "şimdiye kadarki en iyi animasyon dizilerinden biri" olmasıydı.

6
The Walking Dead (2010 -)
The Walking Dead'in pilotu, birçok Redditöre göre gösterinin bir daha asla eşleşemeyeceği bir kalite standardı belirledi. "Muhteşemdi" ve izleyiciler, onun "tüm zamanların en iyi pilotu" olduğunu düşünerek şaşkına döndü.

7
Fargo (2014 -)
Fargo’nun ilk bölümü çok hızlı tempolu ve şok edici, sizi "doğru şekilde bağlayan" türden bir pilot olarak kabul ediliyor. Bölüm, baş karakterlerin ilginç ve ateşli dinamiklerini kuruyor ve esprili diyaloglarıyla sağlam bir izleyici kitlesi kapıyor.

8
Mr. Robot (2015 -)
Mr. Robot’un pilotunun, Redditörler için tüm zamanların en sevilen ilk bölümlerinin başında olduğunu söylemek yanlış olmaz. "Şaşırtıcı", "hırslı" ve "biraz farklı bir tarz" olarak nitelendirilmesi onları çok etkiledi ve Elliot'a bağlanma ve daha fazlasını istemelerini sağladı.

9
The Good Place (2016 -)
Reddit kullanıcıları, The Good Place'in pilotunu çok sayıda kült film ve TV şovunun bir karışımı olarak tanımlıyor, ancak yaratıcısı Michael Schur tarafından sunulan zekice ve eğlenceli bir dokunuşla. İzleyiciler, çok iyi yazılmış diyaloglar ve karakterlerle diziyi çok ferahlatıcı ve ilgi çekici buluyor.

10
Arrested Development (2003 -)
Arrested Development'ın pilot bölümüne gelince, Reddit kullanıcılarının en çok takdir ettiği şey, karakterlerin her yönünü bu kadar çabuk tanıtması. Sadece birkaç dakika içinde, şimdiye kadarki en komik ve işlevsiz TV ailelerinden biri izleyicilere tanıtılıyor.

11
Crazy Ex-Girlfriend (2015-2019)
Crazy Ex-Girlfriend'in pilotunda her şey var. Komik müzikal numaralardan, çok sayıda dramatik, çirkin ve ilişkilendirilebilir an ve karakterler birçok Redditörün sevgisini ve ilgisini çekmeyi başardı. Ve dizinin sonuna kadar bu duyguları hak etti.

12
Supernatural (2005 -)
Supernatural'ın ilk bölümünde Reddit kullanıcılarının isteyebileceği her şey ve hiçbirinin beklemediği birkaç şey vardı. Birçoğu pilotun "o kadar iyi yazılmış ve zekice bir araya getirilmiş" olduğu konusunda hemfikir ki, "anında bağlanmanıza" neden oluyor diye tabir ettiler.

13
Frasier (1993-2004)
Frasier'in ilk bölümü karakterleri mükemmel bir şekilde sergiledi ve dizinin çok sevildiği esprili sohbeti başlattı. Bu pilot'un senaryosu Redditörler tarafından "olağanüstü" ve "ustalıkla hazırlanmış" olarak tanımlanıyor.

14
Rome (2005-2007)
Roma’nın tarihsel doğruluk ve kişisel dram karışımı, Redditörlerin en başından beri beğenisini topladı. İzleyiciyi dizinin kendileri için hazırladığı karmaşık plan ve ve komplolara hazırlama misyonuna sahip olan ilk bölümden itibaren şovun zirveye çıktığını söylüyorlar.

15
Cheers (1982-1993)
Cheers'ın ilk bölümü hem yapısal hem de duygusal olarak işliyor. Reddit kullanıcıları, pilotun "karakterizasyonları ve etkileşimleri çok iyi sergilediğini" düşünüyor ve şimdiye kadar yazılmış en iyi pilot senaryolardan birine sahip olduğunu düşünüyor.

16
Community (2009-2015)
Reddit kullanıcıları, Community'nin ilk bölümünü son derece alıntılanabilir buluyor, bu her zaman bir televizyon eseri için iyi bir şeydir. Ayrıca, pilotun "karakter dinamikleri hakkında bir fikir verdiğine" ve şovun kavramsal olarak nereye gideceğini düşündüğüne inanıyorlar. Kesinlikle, onların görüşüne göre "izlenmesi gerekli".

17
True Detective (2014 -)
Reddit kullanıcıları, True Detective’nin ilk bölümündeki büyük detayı göz ardı edemez. Ana karakterler arasındaki dinamik büyüleyici ve bunun "sadece başka bir suç dizisi" olmadığını açıkça ortaya koyuyorlar. Bununla ilgili sahip oldukları tek soru, "Sevmeyecek ne var?"

Yazarın Diğer Yazıları

Realme 7 Serisinin ilk 5G Destekleyen Modeli Tanıtıldı Önceki

Realme 7 Serisinin ilk 5G Destekleyen Modeli Tanıtıldı

Xiaomi, Amiral Gemisi Cihazları İçin MIUI 12 Güncellemesini Yayınladı Sonraki

Xiaomi, Amiral Gemisi Cihazları İçin MIUI 12 Güncellemesini Yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.